• Regulamin świetlicy

• „REGUŁY BYCIA RAZEM”

Regulamin świetlicy szkolnej

1. Nie wychodzimy z sal bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalamy się od grupy podczas wspólnych wyjść na boisko szkolne, plac zabaw, wycieczki.
          2. Zajęcia rozpoczynamy i kończymy punktualnie o wyznaczonej godzinie. Uczniowie przyjeżdżający rano, z pojazdów udają się do świetlicy szkolnej. Nie oddalają się do sklepów. Nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach świetlicowych traktowana jest jako wagary i jest oceniana według SSO.
          3. Miejscem oczekiwania na zajęcia i/ lub odwozy w szkole jest świetlica szkolna.
          4. Używamy form grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam.
          5. Wzorowe lub naganne zachowanie jest oceniane przez nauczyciela i zgłaszane do wychowawcy klas. Zachowania niekulturalne, agresywne zgłaszane są do wychowawcy ucznia oraz pedagoga szkolnego. Jest również oceniane przez nauczyciela w świetlicy według SSO.
          6. Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielom podczas prowadzenia zajęć i w czasie odrabiania zadań domowych.
          7. W trakcie rozmów, gdy mówi jedna osoba , uważnie słuchamy , nie przerywamy i nie oceniamy wypowiedzi koleżanek, kolegów i nauczycieli w sposób obraźliwy i niestosowny.
          8.  Dbamy o estetyczny wygląd sal,  nie niszczymy sprzętu i zabawek. Za dokonane zniszczenia odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice ucznia.
          9. Po zakończonych zajęciach porządkujemy swoje miejsce pracy/zabawy.
          10. Spełniamy prośby i polecenia nauczyciela.
          11. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi, od nas zależy, czy będziemy dobrze czuć się w naszej świetlicy.

Regulamin przyprowadzania i odbierania dziecka

w świetlicy szkolnej

1. Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz ze względu na bezpieczeństwo dzieci i wszystkich pracowników szkoły.
          2. Wejście tylko od strony „Starej Rozlewni” – główne wejście do szkoły dotyczy odbioru i przyprowadzania dzieci .
          3. Przyprowadzone dziecko zostaje przekazane pracownikowi, który przekazuje dziecko do świetlicy szkolnej.
          4. Obieranie dziecka odbywa się na zasadach:

- osoba upoważniona do odbioru dziecka ze świetlicy (o godz. określonych w karcie zgłoszenia do świetlicy) zgłasza się do pracownika w dyżurce szkolnej, podając imię, nazwisko  i klasę;

- oczekuje w przedsionku szkoły, dziecko nie może być samo wypuszczone ze szkoły, gdy rodzic oczekuje np. w samochodzie lub w dalszej odległości od szkoły;

- uczniowie, którzy samodzielnie wychodzą ze świetlicy (wg godz. określonych przez rodzica/opiekuna w karcie zgłoszenia do świetlicy) wychodzą głównym wejściem szkoły – od strony „Starej Rozlewni” lub bocznym przy świetlicy szkolnej;

5. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają        aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej;