• Przyjęcie dziecka

• PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W załączniku poniżej dostępna jest karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej oraz oświadczenie o dowozach na rok szkolny 2022/2023. Osoby, które chcą zapisać dziecko proszę o dostarczenie tej karty do sekretariatu szkoły razem ze zgłoszeniem dziecka do szkoły.

Uczniowie dojeżdżający taką kartę wypełniają obowiązkowo. Jest to podyktowane tworzeniem listy uczniów korzystających z dowozów na rok szkolny 2022/2023. Dodatkowo zobowiązani są  do wypełnienia oświadczenia o dowozach.

Informacje o działalności świetlicy są dostępne w zakładce świetlica.

Karta do pobrania:

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_w_roku_szkolnym_2021.doc

Oswiadczenie_rodzica_ws._przewozu_dziecka.docx

Procedura przyjmowania dzieci do świetlicy szkolnej

w Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzychodzie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie systemu oświaty oraz w zakresie ramowych statutów publicznych szkół.

1. Rodzice uzyskują informacje o zasadach przyjmowania dzieci do świetlicy u kierownika świetlicy.
          2. Świetlica zapewnia opiekę uczniom, którzy muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na: czas pracy ich rodziców (opiekunów prawnych), organizację pracy szkoły i dojazd do szkoły lub gdy zaistnieją inne uzasadnione okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.
          3. W celu zapisania dziecka do świetlicy rodzice (prawni opiekunowie) zgłaszają się do kierownika świetlicy i wypełniają kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy.
          4. Karta zgłoszenia zawiera podstawowe informacje o dziecku, jego sytuacji rodzinnej, miejscu pracy rodziców oraz telefony kontaktowe. Stanowią one podstawę przyjęcia dziecka do świetlicy oraz służą zapewnieniu bezpieczeństwa.
          5. Dzieci przyjmowane są do świetlicy według następujących zasad:
          • W pierwszej kolejności do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas I-III, których oboje rodzice (opiekunowie prawni) nie mogą zapewnić opieki ze względu na czas pracy lub organizację dojazdu do szkoły.
          • Następnie zapisywane są dzieci z kl. I-III, których oboje rodzice (opiekunowie prawni) nie mogą zapewnić opieki z powodu innych ważnych okoliczności.
          • Pozostałe dzieci mogą być zapisywane, jeżeli świetlica dysponuje wolnymi miejscami.

W sprawach nieuregulowanych niniejszą procedurą o przyjęciu dzieci do świetlicy decyduje dyrektor szkoły i kierownik świetlicy.

DO POBRANIA:

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_w_roku_szkolnym_20_(1)(2).doc