• Escape room "Tajemnica szkoły" dla klas 5a i 5c

          • Chcemy by nasza biblioteka szkolna kojarzyła się z książkami, ale także z rozrywką oraz z ciekawą, kreatywną i niekonwencjonalną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego  wykorzystujemy w bibliotece gry dydaktyczne, które łączą elementy zabawy i nauki, odbywają się według ściśle  określonych reguł, uczą współdziałania, budzą ducha rywalizacji oraz pełnią funkcje poznawcze i wychowawcze.

            26 kwietnia uczniowie klas 5a i 5c podczas zajęć kreatywnych uczestniczyli w grze escape room  opartej na fabule książki Martina Widmarka „Tajemnica szkoły”. Zadaniem uczniów było odnalezienie fałszerza pieniędzy oraz ukrytego przez niego łupu. Obie klasy poradziły sobie doskonale z tym zadaniem, wykazując się sporą wiedzą i spostrzegawczością. To były bardzo emocjonujące zajęcia.

          • Zajęcia kreatywne klasy 5a

          • Wreszcie zapachniało wiosną i mogliśmy wyjść w teren na zajęcia kreatywne z języka polskiego. Nad naszym pięknym jeziorem, wśród śpiewających ptaków i szumu liści głowy uczniów 5a pracowały na najwyższych obrotach, gdy ich właściciele przeistoczyli się w poetów. Już tydzień wcześniej przygotowali się do przyjęcia tej roli. Pracując w grupach, formie stacji zadaniowych, przypomnieli sobie najważniejsze środki stylistyczne, rodzaje rymów, poznali wiersz sylabiczny. Dziś mieli okazję wykorzystać swą wiedzę w praktyce. Powstały niezwykłe, pełne humoru, a nawet liryczne wiersze o wiośnie.

          • Mobilne Planetarium Orbitek

          • 25 kwietnia sala gimnastyczna Ogrodu Jordanowskiego zamieniła się w mobilne planetarium.

            To innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadziło uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Kopuła Planetarium Orbitek, może pomieścić nawet 60 dzieci. W pokazie wzięły udział wszystkie klasy 1-3.

          • Konkurs 1 z 9

          • 25.04.2024 r. w szkolnej bibliotece odbyła się  kolejna edycja szkolnego konkursu klas trzecich o zdrowiu „1 z 9”. Czytelnię na tę chwilę ozdobiły plakaty wykonane przez uczniów klas I-III.

            W konkursie wzięli udział: Mikołaj Kachel, Aleksander Kruś, Julita Piasecka, Zuzanna Gałganek, Miłosz Śledź, Olivier Krenc, Magdalena Kowalska, Marcelina Musiał i Grzegorz Wilde.

            Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: pielęgniarka szkolna -  Joanna Śródecka oraz Jolanta Zamożniewicz, Paulina Kurek, Joanna Zawiślak.

            Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zasad odżywiania, aktywności fizycznej, higieny, relaksu, bezpieczeństwa, anatomii człowieka i ogólnej wiedzy z zakresu zachowań prozdrowotnych. Wszyscy uczestnicy wykazali się opanowaniem i szeroką wiedzą – padło wiele pytań dodatkowych - a konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Po zaciętym pojedynku zwycięzcą został uczeń klasy 3a

            Aleksander Kruś.

            Jak co roku uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a nagrodę dla zwycięzcy ufundował NIEPUBLICZNY ZAKŁAD MEDYCYNY SZKOLNEJ „GOSMED” – dziękujemy! Uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wszystkich zachęcamy do zdrowego stylu życia!

          • Z wiosenną wizytą w Zamyślinie i Piłce

          • 25 kwietnia 2024 roku nasza mała grupa teatralna w składzie Amelka, Natalka, Marysia, Zuzia, Wiktoria, Ala oraz Jagoda wyruszyła do Domów Pomocy Społecznej w Zamyślinie oraz w  Piłce. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. ,,Wiosenne zgadywanki". Na zakończenie występu dziewczyny razem z mieszkańcami zaśpiewały znane i lubiane piosenki. Pięknie dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Było nam bardzo miło :)

          • Światowy Dzień Języka Angielskiego

          • 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego 🇬🇧🇬🇧🇬🇧. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów klas 4 - 8 do udziału w konkursie językowym sprawdzającym znajomość funkcji językowych. Łącznie do konkursu przystąpiło 57 uczniów. A oto lista uczniów, którzy osiągnęli maksymalną liczbę punktów:

            w klasach czwartych: Szymon Manyś (4b),

            w klasach piątych: Jakub  Tyburski (5a),

            w klasach szóstych: Kaja Dudarska (6b), Aleksandra Fojud (6b), Gabriela Kaczkowska (6b), Anastazja Kubisiak (6b), Matylda Majnert (6b), Adrianna Wolf (6b),

            w klasach siódmych: Maria Borowiak (7a), Zuzanna Brodacka (7a), Ada Ceglarska (7a), Marcin Mikuła (7a), Jagoda Mleczak (7a), Maciej Pupka (7a), Filip Buchert (7b), Oskar Fietz (7b). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników.

            Anglistki z SP2🙂

          • Zajęcia z KARTAMI GRABOWSKIEGO

          • Na ostatnich zajęciach dodatkowych dla pierwszoklasistów poznaliśmy Karty Grabowskiego. To świetny sposób na doskonalenie liczenia oraz rozwijanie logicznego myślenia. Podczas gry dzieciom towarzyszył świetny humor,  a także satysfakcja z wygranej.

          • Zdrowe kanapki - program "Trzymaj formę"

          • 24 kwietnia w ramach programu "Trzymaj formę" uczniowie klas szóstych z wielkim zaangażowaniem przygotowali samodzielnie kolorowe kanapki, które uginały się pod ciężarem samych zdrowych produktów. Zdrowe kanapki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Na talerzach królowały warzywa, takie jak: pomidory, ogórki, szczypior, sałata, papryka, rukola oraz kiełki. Wszystkie przygotowane kanapki zniknęły w mgnieniu oka. Miały wzięcie i o to chodziło, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania. To nie wszystko, uczniowie klas szóstych na godzinach wychowawczych przygotowali plakaty dotyczące zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej, które mogliśmy dzisiaj podziwiać zajadając się zdrowymi kanapkami.

          • Wycieczka szlakiem piastowskim klasy 4b,5b 6d

          • Dziś uczniowie klasy 4b, 5b i 6d uczestniczyli w wycieczce szlakiem piastowskim. Na początku odwiedzili Ostrów Lednicki, później Gniezno, gdzie wzięli  udział w lekcji muzealnej. Zajęcia były poprowadzone w bardzo atrakcyjny sposób. Uczniowie mogli przymierzyć stoje dawnych wojów, spróbować swoich sił w walce, pobawić się danymi zabawkami, zagrać na rogu, a nawet puścić bączka. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Biskupinie. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w uwielbianej przez wszystkich restauracji.Wycieczka była udana, o czym świadczą uśmiechy na twarzy naszych uczniów. Bakajana A. Idkowiak  dziękujemy.

          • „Tydzień z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai”.

          • W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczęła się akcja czytelnicza biblioteki szkolnej „Tydzień z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai”. Od tego dnia  codziennie, przez cały tydzień  czekało na uczniów w bibliotece detektywistyczne zadanie do wykonania. Wszystkie kartki z prawidłowymi odpowiedziami wzięły udział w loterii. Uczestnicy rozwiązali 163 zadania.

             

            W poniedziałek 22 kwietnia nastąpiło podsumowanie akcji.  Wylosowane dzieci otrzymały zestaw małego detektywa, by łatwiej było im rozwiązywać detektywistyczne zagadki i łamigłówki. 

          • Lekcja biblioteczna "Bądź jak detektyw"

          • W ramach akcji biblioteki szkolnej „Tygodnia z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai” wszystkie klasy 1-3 wzięły udział w wyjątkowej lekcji czytelniczej „Bądź jak detektyw”. Uczniowie uważnie wysłuchali jednej z serii książek Martina Widmarka, szukając nieprawdy w prezentowanych historiach bohaterów powieści: Pastora Valleby, Dyrektorki Muzeum oraz Policjanta Rollanda. Doskonale poradzili sobie z tym zadaniem,  wykazując się dużą wiedzą i spostrzegawczością. Było to niezwykle ekscytujące doświadczenie, które sprawiło, że książka stała się dla nich bardziej realna. Następnie rozwiązywali zadanie logiczne, szukając złodzieja na podstawie przedstawionego rysopisu. To była świetna zabawa, która jeszcze bardziej wciągnęła wszystkich w świat książek detektywistycznych.

            Następnie rozwiązywali zadanie logiczne, szukając złodzieja na podstawie przedstawionego rysopisu. To była świetna zabawa, która jeszcze bardziej wciągnęła wszystkich w świat książek detektywistycznych.

          • Widmarkowe gry planszowe w bibliotece

          • Chcąc przyciągnąć do biblioteki nowe grupy odbiorców, należy wychodzić poza schemat aktywności związanych z książką. Dlatego, jako zwieńczenie akcji czytelniczej „Tydzień z „Biurem detektywistycznym Lassego i Mai”, w poniedziałek 22 kwietnia podczas przerw w czytelni biblioteki zorganizowane zostały detektywistyczne  gry planszowe oparte o tematykę serii książek Martina Widmarka. Podczas wszystkich przerw czytelnia była wypełniona po brzegi. Gry dostarczyły uczestnikom moc emocji i wrażeń.

          • Zawody wojewódzkie w Żerkowie

          • Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie 19.04.2024.W piątek, w trudnych warunkach (deszcz, grad) reprezentacja naszej szkoły rywalizowała na szczeblu wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych w Żerkowie. Nikt z naszych nie stanął na podium, ale biorąc pod uwagę ogrom zawodników osiągnęli przyzwoite wyniki (szczegóły w portalu Maratończyk Pomiar Czasu).

            Drużyny rywalizowały w następujących składach:

            dziewczyny średnie: Adrianna Wolf, Joanna Jandy, Vanessa Cieplik, Julia Nowak, Marika Durczak

            chłopcy starsi: Marcel Kropp, Krzysztof Narożny, Kacper Semkło, Filip Januszewicz, Filip Buchert, Szymon Cejba

            chłopcy młodsi: Szymon Wolf

            Opiekun:Maciej Dudarski

          • Noc w szkole klasy 5d

          • 19 kwietnia odbyła się Noc w szkole klasy 5d. Główną atrakcją wieczoru był escapeschool stworzony na podstawie książki, pt. „Tajemnica szkoły”, którego celem było odnalezienie fałszerza pieniędzy oraz jego dobrze ukrytych i zamkniętych na dwie kłodki,  fałszywych banknotów.

            Uczniowie  przeczytali cały tekst książki, wpleciony w ciąg zagadek i łamigłówek pochowanych w różnych zakamarkach ciemnej szkoły. Rywalizacja między trzema drużynami była niebywała. Aż miło było patrzeć z jakim zaangażowaniem i zapałem podeszli do wykonania powierzonego im zadania.

            Nastepnie grali  w grę planszową inspirowaną powieściami Martina Widmarka, walcząc o tytuł najlepszego detektywa. W nawiązaniu do „Tajemnicy cukierni” upiekli też  pyszne babeczki, aby nabrać sił po intensywnych trudach detektywistycznych. Noc w bibliotece była pełna emocji, wrażeń i fantastycznej atmosfery.

            Była to niezapomniana przygoda, która połączyła czytanie, naukę rozrywkę i ruch w jedno magiczne wydarzenie.

          • Szkoła z klasą i miesiąc zdrowia

          • Jesteśmy Szkołą z Klasą, a kwiecień to miesiąc  zdrowia. Dlatego dziś  w naszej szkole odbył się Festiwal Zdrowia.

            Na pierwszej lekcji dla wszystkich klas oraz pracowników pani Kinga Kinecka wraz z paniami z FitPlace poprowadziła gimnastykę. Serdecznie dziękujemy pani Kindze oraz paniom: Agnieszce Bartkowiak, Kindze Nowak, Hannie Stefaniak, Kasi Bartkowiak za rozruszanie nas w rytm muzyki  Dzięki porannym ćwiczeniom  dobrze zaczęliśmy dzień, bo wszyscy wiemy, że gimnastyka pozytywnie wpływa na ciało i umysł

            Do naszej szkoły przybył również pan doktor Marek Grzesiak, który porozmawiał z dziećmi na temat zdrowia, a później udzielił wywiadu naszym reporterom. Panu doktorowi dziękujemy za wskazówki na temat tego, jak dbać o nasze zdrowie.
            Po ćwiczeniach Rada Rodziców rozprowadziła zdrowe kanapki, więc mogliśmy uzupełnić swoje spalone kalorie. Dochód ze sprzedaży kanapek przeznaczono na wsparcie chorego Miłosza.
            Tego dnia chętni uczniowie przebrali się za pracowników medycznych, było to wyrazem uznania dla osób pełniących służbę medyczną.
            Podczas przerw można było również sprawdzić jak działają nasze zmysły, biorąc udział w quizach oraz grach  o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło też sensorycznego toru przeszkód.
            W miesiącu kwietniu, na lekcjach wychowawczych, klasy czwarte przygotowały plakaty dotyczące zdrowia oraz praw pacjenta. Można podziwiać je na korytarzach szkolnych.
            Uczniowie klasy 5a, 5b i 6b wykazali się aktywnością fizyczną także na zajęciach języka polskiego podczas bieganego dyktanda. Ich zadaniem było bezbłędnie przepisać tekst dotyczący lektury, co dostarczyło organizmowi ruchu, ale było też sposobem na zapamiętanie treści przeczytanej książki.
            Zdrowie to podstawa, dlatego to jeszcze nie koniec naszych prozdrowotnych działań!

          • 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile . Nasza szkoła po raz drugi  dołączyła do akcji #Żonkile, upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  #ŁączyNasPamięć #NieBądźObojętny

            Wcześniej uczniowie i nauczyciele przygotowali symboliczne kwiatki, które dzisiaj rozdali  uczniom, pracownikom i gościom.

            Na lekcjach nauczyciele wraz z uczniami, korzystając z materiałów edukacyjnych #MuzeumPOLIN, rozmawiali o pamięci,  trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Klasa 3b, 3c i 2d pracowały z opowiadaniem "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej. Dzieci poznając przygody Maślaka i Borówki opowiadały o tym, jak dbać o pamięć. Baśniowa historia przybliżyła tematy empatii, sprawiedliwości i straty.

            Celem Akcji Żonkile jest nie tylko upamiętnienie wydarzenia z historii Polski, ale także kształtowanie empatii, wrażliwości i refleksji oraz podejmowanie w rozmowie trudnych tematów i zaciekawienie wiedzą historyczną.

            #AkcjaŻonkile

          • Drodzy!

          • Nadeszła wiosna, która przyniosła do naszej szkoły liczne zmiany - młodsze dzieci ćwiczą w wyremontowanej sali gimnastycznej, na korytarzach pojawiły się barwne "Strefy Relaksu" i rośliny, a na przerwy wzywają nas przyjazne dzwonki. Wszystko po to, żeby w naszej "Dwójce" wszyscy czuli się coraz lepiej.

            W działania, dzięki którym zmiany te są widoczne, zaangażowali się zarówno nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, jak i nasi przyjaciele - dawni absolwenci i władze miasta.

            Te zmiany uświadomiły nam wszystkim, że szkoła to nie tylko budynek!  Szkoła to przede wszystkim wielka "Dwójkowa" rodzina, to społeczność, która już wielokrotnie pokazała, jaka siła tkwi we wspólnych działaniach.

            W bieżącym roku szkolnym takimi działaniami były m.in. zrzutka na zakup wyposażenia, Jarmark Bożonarodzeniowy, czy słodki Dzień Kobiet. A przed nami drugi już festyn z okazji Dnia Dziecka.

            Jednak nie tylko wesołe momenty celebrujemy w naszej szkole. Jako społeczność szkolna mobilizujemy się, kiedy ktoś z nas jest w potrzebie. Tak właśnie dzieje się i teraz...

            Miłosz - uczeń naszej szkoły - poważnie zachorował, czeka go długa i kosztowna droga do odzyskania siły, zdrowia i sprawności.

            Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły! Dziękujemy Wam za tak pozytywny odzew na zaproponowane "Słodkie Poniedziałki dla Miłosza", za pyszne wypieki, za pomoc w organizacji tych wydarzeń, a także za liczne udostępnienia zrzutki utworzonej przez mamę Miłosza i słowa wsparcia dla niego samego.  Wspaniała "Dwójkowa rodzino", pokażmy Miłoszowi, że nie został sam! Mimo, że nie widzimy się teraz na co dzień w szkole, jesteśmy z Tobą Miłoszu ❤️ Bądź silny! Na pewno już niedługo się spotkamy. Zapewniamy, że pomożemy Ci w Twojej drodze do odzyskania zdrowia, bo jesteś częścią naszej szkolnej rodziny!

            Rodzice, uczniowie i pracownicy SP2 w Międzychodzie

          • Życzenia i podziękowania dla lekarzy

          • Z okazji MIESIĄCA ZDROWIA nasi szkolni reporterzy w towarzystwie uczniów udali się 17 kwietnia  do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki  Zdrowotnej w Międzychodzie, by w imieniu całej społeczności szkolnej podziękować i złożyć  życzenia lekarzom, pielęgniarkom oraz wszystkim pracownikom szpitala  za trud i zaangażowanie w ich codzienną pracę oraz ciągłą gotowość do ratowania życia i zdrowia mieszkańców powiatu międzychodzkiego. Mamy nadzieję, że odwiedziny uczniów oraz kartki okolicznościowe wykonane przez nich w bibliotece szkolnej były dla pracowników szpitala miłą niespodzianką.

          • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

          • 17 kwietnia naszą szkołę odwiedziła Grupa Puchatki z Niepublicznego Przedszkola Miś w Międzychodzie z wychowawcami. Dzieci wzięły udział  w zajęciach czytelniczo-medialnych w bibliotece szkolnej w ramach realizacji projektu edukacyjnego „W komputerowym świecie”. Przedszkolaki wysłuchały treści książki, pt. „Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka”. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z komputerów, smartfonów  i  Internetu. Rozmawiały na temat wad i zalet technologii  oraz sposobów spędzania czasu bez używania komputera. W przerwie odbyły spacer korytarzami szkoły, by poznać Panie Dyrektor oraz Panią Sekretarz. Druga część zajęć odbyła się w sali komputerowej, w której starszaki  ćwiczyły umiejętność prawidłowego  posługiwania się myszką oraz  klawiaturą. Prace graficzne prezentujące Komórkę Kasię i jej przyjaciół, wykonane przez dzieci w programie  Paint, były bardzo ciekawe, kolorowe i wesołe.

            Dziękujemy za miłą wizytę!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie
      • miedzychod.sp2@wp.pl; Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Szkoły /SP2_Miedzychod/SkrytkaESP
      • 95 748 24 72
      • ul. Gorzycka 1 64-400 Międzychód Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych