• Ogłoszenia

• Program Stypendialny Horyzonty

15 lutego ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 12 lat. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium – młodych ludzi z aspiracjami i energią do działania.

Program Horyzonty skierowany jest do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Do tej pory nasz program objął już blisko 900 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem edukacji i życia w nowym miejscu, stypendium oferuje także wspólne działania społeczne, bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji, opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry, wsparcie psychologiczne, letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty... to wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Do końca marca trwa rekrutacja do Programu! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.

Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry. Aby zgłosić się do programu, wystarczy:

• kończyć w tym roku szkołę podstawową
          • pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców
          • planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC
          • średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę
          • wypełnić formularz na stronie fundacji www.efc.edu.pl

Proste!

Strefa rodzica w SP2 - warsztaty dla rodziców

Warsztat „Rodziny patchworkowe” - rodzina „posklejana z kawałków”

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do zapisów na poniższe warsztaty. Terminy zostaną ustalone po zapisach.

Prowadzący psycholog Joanna Szydłowska.

Rodzina „posklejana z kawałków”, zrekonstruowana. Ja, mój partner, mój były mąż, była żona partnera, byli teściowie, obecni teściowie, inne osoby, które stanowią część każdej z rodzin i dzieci.

Życie w rodzinie patchworkowej to egzamin z dojrzałości i nie ma w tym żadnej przesady. Kiedy wiąże się ze sobą dwoje ludzi z przeszłością, nową rodzinę trzeba dopiero stworzyć, a to zadanie naprawdę niełatwe. Wymaga zaangażowania.

Na warsztacie, „dotkniemy” takich zagadnień jak:

-Zrekonstruowanie – skomplikowany proces szycia.

-Role w rodzinie patchworkowej- relacje rodzinne.

- Trudny proces adaptacji

-Wyzwania i nadziej w „patchworku”

Warsztat „Nastolatek w rodzinie - I jak tu się dogadać?”

zagadnienia poruszane na warsztacie:

-  Co to jest bunt nastolatka – i jak należy w jego przypadku postępować?

-  Jak utrzymać równowagę między rodzicielską dyscypliną a dobrym kontaktem?

-   Ile powinno być wymagań i granic, a ile zrozumienia i luzu?