Dnia 4.04.2022 w klasie 2a odbyły się warsztaty wielkanocne pod kierunkiem instruktora Pani Katarzyny Doroby. Dzieci wykonały kurczaczka wielkanocnego.
Warsztaty Wielkanocne klasy 2a
Wycieczka do Torunia klas 3a i 3b
Uczniowie klas 3 a i 3 b wraz z wychowawczyniami spędzili dwa dni na wycieczce w Toruniu i był to czas wypełniony wieloma atrakcjami.
Po przyjeździe do Torunia najpierw przewodnik oprowadził nas po Starym Mieście, które jest przepiękne. Po jakimś czasie dotarliśmy do Planetarium i wzięliśmy udział w wirtualnym locie w kosmos. Po seansie zrobiliśmy sobie zdjęcie pod domem Kopernika i już witano nas w Piernikarni. Tutaj pod okiem mistrza i pewnej Kasi uczyliśmy się wypiekać pierniki! Wszyscy bardzo się starali, a pierniki okazały się pachnące i śliczne! W końcu zmęczeni dotarliśmy do hotelu! Wieczór był bardzo przyjemny i wesoły. Spędziliśmy go na rozmowach, grach, słuchaniu muzyki i wzajemnych odwiedzinach w pokojach! Rano śniadanie i start do Młyna Wiedzy – na 6 piętrach czekały na nas doświadczenia i zabawa! Potem zakupy i wizyta w Domu Legend. Mogliśmy aktywnie odgrywać role bohaterów prezentowanych legend! Jeszcze tylko obiad w restauracji i powrót do domu.
Dwa dni szybko minęły, ale wspomnienia zostaną z nami na zawsze!
Pluszaki dla dzieci z Ukrainy
4 kwietnia w Ogrodzie Jordanowskim rozpoczęli naukę w klasie przygotowawczej nasi koledzy z Ukrainy.
Uczniowie otrzymali od Rady Samorządu Uczniowskiego pluszaki, które zostały zebrane w kl. I-VIII.
Mamy nadzieję, że umilą dzieciom naukę w naszej szkole.
Klasa 3c sadzi las - 23.03.2022
Klasa 3c ostatnią sobotę marca (23.03.2022) postanowiła spędzić bardzo aktywnie. Wspólnie ze swoimi rodzinami i wychowawcą pod czujnym okiem Pań z Nadleśnictwa Mokrzec zasadziliśmy 200 dębów. Było dużo pracy, dobrej zabawy i ogromnej satysfakcji z dobrego uczynku. Niezapomniane chwile.
ZŁOTA ŻABA 2022
5 marca br. uczennica kl. VIII a Anna Grzesiak uczestniczyła w II etapie konkursu „Złota Żaba” w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz w dziedzinie matematyki.
Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacji Społecznej EKOS prowadząca Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Szkołę Podstawową w Swarzędzu. Autorami zadań konkursowych byli nauczyciele tych szkół oraz nauczyciele akademiccy z poznańskich uniwersytetów - Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UEP.
W 29. „Złotej Żabie” wzięło udział 5157 uczniów kl. VII i VIII ze szkół województwa wielkopolskiego i lubuskiego. W konkursie w dziedzinie języka polskiego i literatury Ania została laureatką, natomiast w dziedzinie matematyki otrzymała wyróżnienie.
2 kwietnia br. uczennica uczestniczyła w uroczystości rozdania nagród.
Gratulujemy!
Noc w bibliotece klasy 5b
Nocne spanko w szkole? Nie to nie Prima Aprilis. 1 kwietnia 2022 roku odbyła się kolejna nocka w bibliotece. Klasa 5b (razem z wychowawcą p. Magdaleną Pospieszną) postanowiła przeżyć noc z dala od Rodziców, a wygodne łóżka zamienili na materace, karimaty i śpiwory.
Na rozgrzewkę uczniowie bawili się w odgadywanie kalamburów.
Dzięki nowej pracowni robótek ręcznych wykonali własnoręcznie zakładki – sówki. Wszyscy poradzili sobie fantastycznie. A prace na pewno będą miłą pamiątką po „nocce w szkole”.
Wieczór pełen wrażeń urozmaicony został również wspólnym zjedzeniem pizzy.
W ramach odpoczynku uczniowie czytali wybrane przez siebie książki.
„Po naładowaniu baterii” rozpoczęła się prawdziwa zabawa… Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, a ich zadaniem było odszukanie sześciu kolorowych karteczek, z których powstało hasło.
Za haseł powstała kolorowa gazetka zdobiąca czytelnie biblioteki szkolnej.
Potem była jeszcze upragniona zabawa w chowanego i nocny seans filmowy. W końcu zmęczenie wzięło górę i wszyscy zasnęli (chociaż na krótko).
Następnego ranka niewyspani, ale szczęśliwi i pełni wrażeń zakończyli „nocne spanko w szkole”.
KONKURS RECYTATORSKI KLAS STARSZYCH - 30.03.2022 r.
Dnia 30 marca 2022 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VIII.
Komisja konkursowa w składzie: p. Magdalena Pospieszna, p. Justyna Brzezińska, p. Kamila Barabasz, przyznała miejsca. Upominki i dyplomy dzieci odebrały w szkolnej bibliotece.
I miejsce: Bartosz Dobrowolski kl. 8a – wiersz „Odezwa” - S. Celińska
II miejsce: Amellia Gręda kl. 5a – wiersz „Lokomotywa” – J. Tuwim
III miejsce: Marcelina Jenek kl. 4a – wiersz „Laleczka” - M. Konopnicka
Zofia Bielejewska kl. 4d – wiersz „Stonoga” - A. Frączak
Gratulacje!!!
Zajęcia Mindfulness
Psycholog szkolny - p. Joanna Szydłowska co tydzień prowadzi z uczniami zajęcia Mindfulness i relaksacji, które pomagają w nauce osiągania równowagi emocjonalnej, pozwalają się zrelaksować oraz uczą koncentracji uwagi. Młodsze dzieci kroczą tropem „Kotki Wiktorki i magii uważności”. Starsi uczniowie niczym detektywi, poszukują tajemnic ukrytych w doświadczaniu przestrzeni „tu i teraz”.
KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM - 29 marca 2022 r.
Po zaciętym boju w szkolnym konkursie literowania w języku angielskim klas drugich
udało się wyłonić trójkę mistrzów:
I miejce - Węgrzyn Julia klasa 2c
II miejsce - Kropp Oliwier klasa 2d
III miejsce - Błaszczak Olivia klasa 2c
Serdeczne gratulacje!!
DZIEŃ ŚPIOCHA - 28 marca 2022 r.
W poniedziałek 28 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Śpiocha”. Uczniowie i nauczyciele mogli ubrać się w swoje ulubione piżamy, przynieść mięciutką pudusię, przytulankę lub kapcie.
W takim stroju milej było przetrwać poniedziałek. Jak widać na zdjęciach, niektórzy zapadli na lekcjach w wiosenną drzemkę.
Z plakatów wywieszonych na korytarzach szkolnych dzieci mogły dowiedzieć się, jaki wpływ ma sen na nasze zdrowie i dlaczego jest taki ważny. Maluchy na lekcjach rozmawiały o śnie, kolorowały senne obrazki, oglądały bajki i śpiewały kołysanki.
W czasie lekcji p. Joanna Szydłowska i p. Justyna Brzezińska wchodziły do klas i robiły wspólne zdjęcia. Podczas odwiedzin wybierały też najweselsze piżamowe przebrania. Ze wszystkich wyróżnionych osób wyłonione zostały trzy główne miejsca w konkursie na „Super Śpiocha”.
Wyniki konkursu:
1 miejsce – Adrian Stachowiak kl. 3c
2 miejsce – Grzegorz Borukało kl. 1a
3 miejsce – Filip Szwajczak kl. 8d
W bibliotece nastąpiło rozdanie nagród zwycięzcom konkursu. Wszystkie wyróżnione dzieci otrzymały pochwały.
Przebrane dzieci z klasy 2c odwiedziły koleżanki i kolegów z Ukrainy, uczących się w sali gimnastycznej Ogrodu Jordanowskiego. Zaprezentowały stroje i opowiedziały o piżamowym dniu, zachęcając do podjęcia podobnej inicjatywy.
Cały dzień, choć troszkę senny, minął nam wesoło.
Czy taka akcja ma sens, czy warto? Warto, bo wprowadza troszkę dystansu i humoru do życia szkolnego.
Z tego powodu postanowiliśmy nominować Szkołę Podstawową nr 1 do zorganizowania „Dnia Śpiocha” w ich placówce. Liczymy na Was !!!
KONKURS PLASTYCZNY "KOTY Z BAJEK" - WYNIKI
29 marca w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się rozdanie nagród w konkursie.
Dnia 18.03 2022r. komisja w składzie: p. R. Pieczonka-Kachel, p. J. Brzezińska i p. M. Więch wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ze względu na małą ilość prac w kategorii kl. 7-8, komisja postanowiła połączyć kategorie kl. 4-6 i kl. 7-8 w jedną - kl. 4-8.
Laureaci konkursu:
Kategoria kl. 1-3:
I miejsce – Adrian Stachowiak 3c
II miejsce – Iga Flak 3b
III miejsce – Zuzanna Barańska 2c
Wyróżnienia:
Olivier Krenc 1b, Szymon Nehring 2c, Oliwia Tomaszewska 1b.
Kategoria kl. 4-8
I miejsce – Mateusz Loba 4b
II miejsce – Monika Holka 5a
III miejsce – Marcin Dzik 4b
Wyróżnienia:
Oskar Fietz 5b, Bartosz Kubiak 8d, Łucja Wienke 4d.
Laureatom gratulujemy!
Finał VI Memoriału Urszuli Marciniak
Dnia 26 marca 2022 roku 5 uczniów (Nikola Łęszczak, Krzysztof Buczko, Alicja Zdzienicka, Kinga Heinke i Zuzanna Brodacka) z SP2 w Międzychodzie wzięło udział w finale VI Memoriału Urszuli Marciniak - otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanych przez przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM we współpracy z Wydawnictwem Logi.
Mają one na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.
Finał składał się z 3 rund finałowych i jednej rundy Wielkiego Finału, w którym zmagało się najlepszych 10 uczestników, wśród nich nasza uczennica Kinga Heinke.
Zadania z jakimi przyszło się zmierzyć finalistom to m.in.: Architekta, Działania, Sapera na morzu, Węże sapera, Wieże, Tratwy, Wielokropki.
Atrakcją dla finalistów był wyjazd do Poznania, pobyt na Uniwersytecie, wysłuchanie wykładu popularnonaukowego dr Bartłomieja Bzdęgi oraz zdobyte nowe doświadczenia zarówno podczas konkursu, jak i w trakcie podróży.
Noc w bibliotece 25.03.2022
25 marca, kolejny piątek i kolejna noc w bibliotece. Tym razem spać postanowiła klasa 7d z wychowawcą p. Martą Sierakowską. Jak zwykle noc była pełna wrażeń. Uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki szycia ręcznego. Wykorzystując wyposażenie pracowni robótek ręcznych, nauczyli się szyć pluszowe kotki. Trochę to zajęło czasu, ale wszyscy poradzili sobie doskonale z dość trudnym zadaniem .
Na kolację tradycyjnie zjedli pizzę. W ramach odpoczynku po posiłku czytali wybrane przez siebie książki. Dużym zaskoczeniem było to, że część z uczniów postanowiła wypożyczyć rozpoczętą książkę, by móc dokończyć czytanie w domu.
Wreszcie nadeszła upragniona chwila zabaw w ciemnej szkole… Uczniowie zostali podzieleni na drużyny. Zadaniem każdej z nich było znalezienie pięciu karteczek z określonym symbolem, ukrytych na terenie całego budynku szkolnego. Zadanie wykonali szybko i sprawnie. Następnie bawili się w chowanego. Zwiedzanie szkoły w całkowitej ciemności jest dla uczniów fascynujące i emocjonujące.
Gdy zmęczenie nie pozwoliło im na dalszą zabawę, postanowili skorzystać z seansu filmowego, podczas którego zasnęli. Było już bardzo późno. Następnego ranka o 7.00 rozbrzmiała pobudka i zaczęło się wielkie sprzątanie, po którym uczniowie wrócili do domów, by móc odespać noc.
POMAGAMY...
POMAGAMY...
W dniach 18 - 23 marca Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła w szkole zbiórkę przyborów szkolnych, które zostały przekazane naszym kolegom z Ukrainy.
SŁODKA NIESPODZIANKA OD RSU
RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO zasponsorowała pączki dla kolegów z Ukrainy. 24 marca uczniowie zanieśli je do sali gimnastycznej Ogrodu Jordanowskiego. Mamy nadzieję, że słodki poczęstunek wszystkim smakował.
MAM TALENT 21.03.2022
Dziś w naszej szkole po raz kolejny odbyła się prezentacja talentów uczniów i uczennic naszej szkoły. Mogliśmy podziwiać śpiew, grę na instrumentach (gitara, ukulele), taniec solo. Łącznie wystąpiło 20 uczestników podzielonych w 11 podzespołów: indywidulanych, duetowych oraz większych. Największym zaskoczeniem była Ekipa stworzona z 11 uczestników.
Jury w składzie: p.Lucyna Hanyżkiewicz- Ciepłucha, p.Krystian Dobkiewicz, p.Eliana Sokołowska zadecydowało o wynikach konkursu.
I miejsce - Urszula Bielejewska (8e), Joanna Łabutka (8b)
II miejsce - Tomasz Jabłoński (8e)III miejsce - Roksana Gąbka (4c),
III miejsce - Wiktoria Kamyszek (7d)
Wyróżnienie otrzymali:
Matylda Majnert (4b)Daria Bielejewska (5c).
Jeszcze raz duże BRAWA dla wszystkich uczestników!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w klasach młodszych 21.03.2022
Dnia 21.03 w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny. Hasłem przewodnim tego dnia była Wiosna z Pippi. Tego dnia wszystkie dziewczynki przebrały się za Pippi, a chłopcy za piratów. W klasach odbyła się sesja zdjęciowa przebierańców, a cały dzień został zwieńczony filmem o Pippi i Piratach.
Światowy Dzień Zespołu Downa 21.03.2022
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to jednocześnie Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest nieprzypadkowa, bo nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Solidarność z ludźmi chorymi na zespół Downa okazujemy poprzez założenie różnokolorowych skarpetek.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klas I-III wykonywali kolorowe rysunki skarpetek, a starsi po prostu się w nie odziali.
Warsztaty „Sztuka charakteryzacji”
14 marca br. w ramach programu INTEGRACJA w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty „Sztuka charakteryzacji”. Spotkanie prowadziła kosmetolog, pani Kinga Nieske – Kowalska, która na co dzień pracuje z uczniami z klasy wizażu w Zespole Szkół w Sierakowie. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z zasadami korekty kształtu twarzy, doboru kolorów oraz trikami stosowanymi przez makijażystów. Uczniowie poznali również techniki stosowane w charakteryzacji, mieli okazję na własnej skórze przećwiczyć metody postarzania oraz wykonać sztuczne rany.
Serdecznie dziękujemy pani Kindze za poświęcony czas, miłą atmosferę i świetną zabawę.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie