• Zewnętrzne

• Konkurs plastyczny pt. "Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Wojewody Wielkopolskiego którego bohaterem są PTAKI Wielkopolskich Lasów i Łąk.

Regulamin Konkursu Plastycznego

„Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk”

Część A.

Wojewoda Wielkopolski zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (uczęszczające do przedszkoli publicznych oraz prywatnych) i uczniów szkół podstawowych (publicznych oraz prywatnych) funkcjonujących  na terenie województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Ptaki Wielkopolskich Lasów i Łąk”.

I.  Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Wielkopolski.

II. Cel i tematyka konkursu

1. Celem konkursu jest wyłonienie 13 najlepszych prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych funkcjonujących na terenie województwa wielkopolskiego ukazujących i popularyzujących walory  piękna przyrody - ptaki wraz z krajobrazem leśnym, łąkowym w różnych porach roku.
          2. Wyłonione prace plastyczne zostaną opublikowane w kalendarzu  na 2024 rok Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
          3. Prace konkursowe  (plastyczne) powinny przedstawiać pejzaże obejmujące gatunki ptaków występujących na wielkopolskich łąkach oraz w wielkopolskich lasach wraz z  krajobrazem przyrody
            w poszczególnych porach roku według zachowanej kategorii.
          4. Kategorie wiekowe:

1 KATEGORIA – dzieci w wieku przedszkolnym  –  wykonują prace plastyczne w roli głównej
          z ptactwem w porze zimowej.

2 KATEGORIA  - UCZNIOWIE KLAS I – III –wykonują prace plastyczne  w roli głównej z ptactwem w porze wiosennej.

3 KATEGORIA – UCZNIOWIE KLAS IV – VI –wykonują prace plastyczne w roli głównej z ptactwem w porze letniej

- 4 KATEGORIA – UCZNIOWIE KLAS VII-VIII –wykonują prace plastyczne  w roli głównej z ptactwem w porze jesiennej.

III. Warunki uczestnictwa

1. Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na terenie województwa wielkopolskiego.
          2. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie oświadczenia zawartego w części B Regulaminu.
          3. Każde przedszkole przesyła łącznie 3 prace, natomiast każda szkoła,  zbiorczo już po przeprowadzonych wewnętrznych eliminacjach szkolnych przesyła łącznie 9 prac plastycznych po 3 prace z każdej kategorii. Prace muszą być wykonane  w orientacji poziomej,  w formacie A4, na bloku technicznym,  narysowane kredkami kolorowymi typu ołówkowego lub świecowego.  Wyłonienia prac konkursowych  w poszczególnych kategoriach oraz oceny prac składanych w placówkach dokonuje Jury powołane przez Dyrektora Szkoły.
          4. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację warunków wyrażonych w Regulaminie. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem, że nadesłane prace nie naruszają praw autorskich osób trzecich oraz innych dóbr prawnie chronionych.
          5. Praca przesłana na konkurs musi być własnego autorstwa. Praca z chwilą przesłania na podstawie oświadczeń uczestników konkursu o przeniesieniu autorskich praw majątkowych według wzoru zawartego w części B Regulaminu przechodzi na własność Organizatora.
          6. Prace plastyczne  należy przesyłać bądź przekazać osobiście do Posterunku Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu Aleja Niepodległości 16/18 (budynek Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu) lub przesłać Pocztą Polską  na adres Posterunek Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu Aleja Niepodległości 16/18,  61-713 Poznań. W treści zgłoszenia musi znaleźć się opis nadesłanych prac, dane autora (imię i nazwisko, wiek, kategoria pracy, nazwa placówki), kontakt (numer telefonu do placówki lub opiekuna prawnego) oraz co bardzo ważne !!! NAZWA WŁAŚCIWA RYSOWANEGO GATUNKU PTAKA.
          7. Osobą  do kontaktu w sprawie konkursu jest rzecznik medialny PSŁ w Poznaniu Milena Stemplewska -Zawierucha  - tel. 661 959 851
          8. Termin nadsyłania prac: od 12 października 2023 do 20 listopada 2023 r.
          9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.
          10. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o niskiej jakości technicznej lub niespełniających innych wymagań określonych w Regulaminie. Kwalifikacji prac dokonuje Jury konkursu.
          11.  Wyboru najlepszych 13 prac plastycznych  w czterech „kategoriach  klasowych”, dokona Jury powołane z grona pracowników Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu.
          12. Informacja o wynikach konkursu i autorach trzynastu najlepszych prac zostanie zamieszczona na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Państwowej Straży Łowieckiej. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

DO PRACY KONKURSOWEJ NALEŻY DOŁĄCZYĆ WYPEŁNIONĄ ZGODĘ I OŚWIADCZENIE DOSTĘPNE DO POBRANIA PONIŻEJ:

Zgoda_i_oswiadczenie_-_Konkurs_Ptaki_Wiielkopolskiech_Lasow_i_Lak.odt