• Co się wydarzyło w poprzednich latach...

• Rok 2017/2018

Rada Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w obchodach Dnia Sybiraka 2017.

Dnia 22.09.2017 odbyło się zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie analizowali  ankietę „Co chciałbym zmienić w naszej szkole?". Wyniki ankiety zostaną przedstawione Pani Dyrektor Joannie Deus-Dobrowolskiej.

29 września z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z RSU rozdawały młodszym i starszym kolegom cukierki i składały życzenia.

Podczas dużej przerwy panowie, pracownicy szkoły zostali ugoszczeni  w pokoju nauczycielskim przez dziewczęta z RSU, które z okazji Dnia Chłopca przygotowały dla panów życzenia, drobne upominki i słodki poczęstunek. Chłopcy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się znakomicie.

RSU przygotowało czapki dla pierwszaków z okazji Pasowania na Ucznia.

Dnia 12 października podczas spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły.

Dnia 13 października Rada Samorządu Uczniowskiego pomagała w przeprowadzeniu
        uroczystości Pasowania na Ucznia klas pierwszych.

Dnia 18 października uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego zorganizowali spotkanie z Dyrekcją szkoły i  Burmistrzem Międzychodu, podczas którego przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród całej społeczności uczniowskiej pt. „Co chciałbym zmienić w naszej szkole?".

• "Babeczkowy poniedziałek"

• Sprzedaż babeczek, z których dochód został przeznaczony na działalność RSU.

• Tłusty Czwartek

• Zorganizowanie akcji sprzedaży pączków w naszej szkole z okazji "Tłustego Czwartku".

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Nasi uczniowie brali udział w zbiórce WOŚP'u.

• Zbiórka zabawek dla Świetlicy Środowiskowej

• Zorganizowanie zbiórki zabawek oraz potrzebnych przyborów dla Świetlicy Środowiskowej.

• Góra Grosza

• Przeprowadzenie "Góry Grosza" w naszej szkole.

• Mikołajki 6 grudnia 2016r.

• Zorganizowanie mikołajek.

Wcieliliśmy się w role śnieżynek i gwiazdora, chodziliśmy od klasy do klasy z dzwonkiem i słodkim upominkiem, a także z najserdeczniejszymi życzeniami. WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Zbiórka dla Świetlicy Środowiskowej

• Zorganizowanie zbiórki zabawek, przyborów szkolnych, odzieży dla Świetlicy Środowiskowej.

• Zebranie z panią Dyrektor

• Spotkanie z Dyrekcją Szkoły i Nauczycielami. Przedstawienie wyników ankiety : "Co chciałbym zmienić w naszej szkole?".

• Dzień Edukacji Narodowej- 14 października 2016 r.

• Złożenie nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Wręczenie drobnych upominków przygotowanych przez Radę Samorządu Uczniowskiego.

• 13 października 2016 r.

• Rozpoczęcie akcji "babeczkowe poniedziałki".

• Dzień Chłopaka- 30 września 2016r.

• Złożenie życzeń wszystkim chłopcom z okazji Dnia Chłopaka i wręczenie słodkich upominków.

• 14 września 2016r.

• Początek gofrowych piątków w Świetlicy Środowiskowej.

• Dzień Sybiraka- 16 września 2016r.

• 16 września odbyła się uroczystość Dnia Sybiraka. Na cmentarzu zebrały się rodziny poległych. Przyszli też uczniowie Gimnazjum nr 2. Po złożeniu wiązanek kwiatów, zniczy i wspólnej modlitwie przy grobach udaliśmy się do kościoła, gdzie odbyła się msza św. Na liturgię przybyły poczty sztandarowe ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod tablicę upamiętniającą Sybiraków. Oddano hołd poległym, składając wiązanki kwiatów i śpiewając "Rotę".

• Rocznica wybuchu II wojny światowej

• Udział w obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.