• Zajęcia rozwijające

          • W czwartek 3 stycznia podczas zajęć rozwijających, pierwszoklasiści poznawali swoje zmysły, było przy tym mnóstwo świetnej i smacznej zabawy. Dzieci zapoznały się również z alfabetem Braille’a.

          • Wigilie klasowe

          • Ostatni dzień w szkole w roku 2023 r. był naprawdę wyjątkowy. Rankiem spotkaliśmy się w swoich pięknie przystrojonych salach przy cudownie zastawionych wigilijnych stołach. Podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i spędziliśmy cudowny czas wśród szkolnych koleżanek, kolegów i  wychowawców.  Niektórych z nas odwiedził reporter Kazimierz składając życzenia i podjadając słodkości.

          • Świąteczne przedstawienie pt. "TUTAJ JEST BETLEJEM"

          • W piątek 22 grudnia  udaliśmy się do sali Ogródka Jordanowskiego, by obejrzeć piękne przedstawienie pt. „Tutaj jest Betlejem”. Nasi koledzy bardzo liczną grupą wraz z kolędnikami i aniołem-przewodnikiem zabrali  nas w podróż po polskich domach i rodzinach. Okazały się one bardzo różne, zabiegane,  żyjące w niezgodzie, braku bliskości, pędzie za pieniądzem, ale też pełne miłości i ciepła rodzinnego. W chwili refleksji mogliśmy sobie uświadomić, że także od nas zależy, w jakiej rodzinie będziemy żyć… i jak spędzimy święta… Piękne pieśni pozwoliły nam poczuć magię świąt, a ponieważ to radosny czas, nie zabrakło wesołych utworów, przy których bawiła się niemal cała sala. Niezwykły spektakl przygotowała pani Anna Stasik wspierana przez chór prowadzony przez pana Krystiana Dobkiewicza. Nastroju dopełniła cudowna scenografia przygotowana przez panie Renatę Kachel-Pieczonkę.

          • Świąteczne akcje czytelnicze

          • W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. ruszyła  świąteczna akcja czytelnicza biblioteki szkolnej pod hasłem „KSIĄŻKOWY KALENDARZ ADWENTOWY”. Od tego dnia każde dziecko, które wypożyczyło książkę z biblioteki szkolnej, mogło wrzucić karteczkę ze swoimi danymi do skrzynki umieszczonej przy książkowej choince.  Od 6 grudnia codziennie  losowana była jedna karteczka, którą przyklejano na drzwiach biblioteki.
            We wtorek 19 grudnia 2023 r. nastąpiło otwarcie książkowego kalendarza z niespodziankami. Wylosowani uczniowie mogli otworzyć książkę kalendarza z datą dnia, w którym zostali wylosowani i odebrać ukrytą w nim nagrodę. Byli to: Olaf Sroka kl. 6b, Magdalena Kowalska kl. 3b, Marcel Sobczak kl. 2c, Liliana Wojciechowska kl. 4b, Jagoda Buchert kl. 4c, Vanessa Cieplik kl. 6a, Antonina Dorna kl. 2c, Natalia Śródecka kl. 5d, Filip Matalewski kl. 1a, Adrianna Tunkel kl. 3a, Nadia Przewoźna kl. 2c.

            Gratulujemy i cieszymy się, że aż 78 osób wzięło udział w naszej akcji.

            Tego samego dnia   nastąpiło losowanie i rozdanie nagród w akcji czytelniczej „Książkowy worek Mikołaja”, w której udział wzięli wszyscy uczniowie, którzy wypożyczyli  książkę z oferty świątecznej biblioteki.

            Uczennice z aktywu bibliotecznego spośród  42  karteczek przyklejonych do worka Mikołaja umieszczonego na drzwiach czytelni wylosowały 6 nazwisk: Dominika Fujak kl. 4b, Oliwia Stefaniak kl. 4c, Kornelia Szatkowska kl. 1a, Filip Żelechowski  kl. 2b, Polina Storcheus kl. 2c, Vanessa Cieplik kl. 6a.

            Gratulujemy  i mamy nadzieję, że te piękne książki  o tematyce bożonarodzeniowej  wprowadziły WAS DRODZY UCZNIOWIE  w prawdziwie świąteczny nastrój.

          • Świąteczne akcje CARITAS

          • W dniach od 8-14.12.2023r. w naszej szkole realizowaliśmy akcje „ SKARPETKOWA CHOINKA” oraz „ ŚWIĄTECZNA PACZKA”, które miały wspomóc podopiecznych z Domu Dziecka im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Otorowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Zamyślinie, dlatego 19.12.br uczniowie naszej szkoły wraz opiekunami wybrali się do tych miejsc, aby przekazać zebrane podarki. Wdzięczność i radość to słowa, które najlepiej opisują emocje towarzyszące nam i obdarowanym tego dnia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą piękną inicjatywę i pamiętajmy dobro zawsze wraca.

          • Świateczne warsztaty klasy 3b

          • Boże Narodzenie to magiczny czas, dlatego 19 grudnia 2023 r. rodzice dzieci z klasy 3b przygotowali dla swoich pociech niespodziankę – świąteczne warsztaty. Mamy przyniosły wszystkie potrzebne materiały. Pod ich czujnym okiem uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali przepiękne stroiki. Był to bardzo miły spędzony czas.

          • Spotkanie klas 1-3 z Górnikiem

          • Dnia 18 grudnia w naszej szkole pojawili się przedstawiciele PGNiG. Byli to górnicy inżynierowie. Opowiedzieli o strojach,które noszą na codzień, wyjaśnili skąd na czapce wziął się pióropusz i jakie może mieć kolory oraz ile guzikow jest przy ich marynarce i dlaczego aż 29 sztuk. Następnie wspólnie obejrzeliśmy film o Ignacym Łukasiewiczu i wynalezieniu przez niego lampy. Na pamiątkę otrzymaliśmy czapki górnicze, kolorowanki oraz breloczki. To było bardzo ciekawe i fascynujące spotkanie 😊

          • Klasy 5c i 5d w teatrze

          • 13 grudnia klasy V c i V d pojechały na wycieczkę do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Uczniowie oglądali spektakl "Piękna i Bestia". Scenariusz na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont  napisał Andrzej Ozga, który podjął się również inscenizacji spektaklu w na gorzowskiej scenie. Po sztuce  uczestniczyli w spotkaniu z  Mikołajem.

          • Nocka w szkole klasy 4c

          • Nasza klasa odbyła swoją pierwszą nockę w szkol. Na początku razem z wolontariuszami SK Caritas upiekliśmy pyszne pierniczki, które trafią do osób starszych i potrzebujących. Przygotowaliśmy również sianko na świąteczne stoły. Po pracy przyszedł czas na zabawę. Była gra w chowanego,  świąteczny escaperoom, wspólne czytanie „Opowieści Wigilijnej” i filmy. Rankiem trochę zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni udaliśmy się do domów.

            Klasa 4c

          • Konkurs plastyczny "Jakie znasz zawody?"

          • W grudniu w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie „Jakie znasz zawody?” zorganizowanym przez Cech Rzemiosł Rożnych w Międzychodzie. Udział w konkursie wzięło aż  40  uczniów z naszej szkoły na 121 uczestników. Część z nich odebrała nagrody na  zbiórce Gromady Zuchowej prowadzonej przez Natalię Jabłońską. W poniedziałek 8 grudnia  w Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu:
             2 miejsce –Weronika Duda 2b,  Adrianna Rembacz 6d

            Wyróżnienia:  Natalia Janiszewska,  Marianna Małecka 5c, Nadia Szyler 6a, Patrycja Kuźma  6b.

            Gratulacje!

          • 84. ROCZNICA WYSIEDLEŃ MIESZKAŃCÓW POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO

          • We wtorek 12 grudnia 2023 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w   obchodach 84. ROCZNICY WYSIEDLEŃ MIESZKAŃCÓW POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO.  Po Mszy Świętej w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi  na Lipowcu wszyscy zgromadzeni prowadzeni przez delegacje pocztów udali się na skwer przy kamieniu upamiętniającym wysiedlenia mieszkańców. Po pokłonie sztandarów i odśpiewaniu Hymnu Polski oraz Roty  przemówienie wygłosił p. Krzysztof Sobkowski. Następnie delegacje złożyły pod kamieniem wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości wyświetlony został film obrazujący przebieg wysiedleń mieszkańców Międzychodu oraz film „Wincenty Iczek”.

          • Wyjazd klas 1-3 do teatru

          • 8 grudnia o 8.00 pod naszą szkołę zajechało 5 autobusów, by zawieść uczniów klas I-III do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na przedstawienie „Pchła Szachrajka”.  Po wejściu do budynku teatru uczniowie oddali swoje kurtki pani szatniarce i szybko zasiedli na fotelach. Po chwili rozpoczął się spektakl. Aktorzy grali znakomicie! Nie zabrakło efektów specjalnych – baniek mydlanych, polewania wodą,  gry z widownią olbrzymimi piłkami. Brawom nie było końca! Po pożegnaniu aktorów na scenie pojawił się Święty Mikołaj i jego uczeń! Każde dziecko otrzymało słodki upominek! Były też wspólne zdjęcia! Dodatkową atrakcję mieli uczniowie klas 1c i 2d, którzy zwiedzili teatr! Do szkoły wszyscy wracali zadowoleni i pełni wrażeń! Teatrowi mówimy – do zobaczenia!

          • Podsumowaniu konkursu przyrodniczo-artystycznego „Przyrodnicze rymowanie..."

          • 8 grudnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu przyrodniczo-artystycznego „Przyrodnicze rymowanie- otaczającego świata poznawanie- chrząszcze wielkopolskich parków krajobrazowych”. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

            Laureatami konkursu w kategorii rysunek zostali: Monika Holka, Małgorzata Hetmanowska, Jan Bielejewski, Mateusz Loba.

            Laureatami konkursu w kategorii wierszyk zostali: Zuzanna Brodacka, Karol Figlarz, Łukasz Kubiak, Emil Bąbala.

            Gratulujemy.

            Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani wicedyrektor Lucyna Hanyżkiewicz-Ciepłucha

          • Kwileckie Kolędziołki

          • Dnia 8 grudnia odbyła się kolejna edycja Kwileckich Kolędziołek, czyli świątecznego festiwalu organizowanego przez Centrum Kultury i Edukacji w Kwilczu.

            Do konkursu przystąpiło 68 dzieci w  4 kategoriach wiekowych.

            Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

            Julitka Piasecka, Kacper Markiewicz ( II MIEJSCE), Olga Czupryniak i Konrad Prętkowski (WYRÓŻNIENIE).

            Za godne reprezentowanie naszej społeczności i wspaniałe muzyczne występy serdecznie gratulujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie
      • sp2@oswiata-miedzychod.pl; Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Szkoły /SP2_Miedzychod/SkrytkaESP
      • 95 748 24 72
      • ul. Gorzycka 1 64-400 Międzychód Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych