W poniedziałek 18 marca klasy pierwsze oraz klasy 1a, 1b, 2b, 2d i 3c i 3d dzięki organizacji Pani Weroniki Otto (mama Huberta z 1b) miały okazję uczęszczać w warsztatach kuchni molekularnej. Dzieci dowiedziały się czym jest suchy lód, brały udział w doświadczeniach z balonami i bańkami, skosztowały zaskakujących chrupków, wypiły dymiące soczki oraz zjadły zdrowe lody molekularne. Było super!!! Dziękujemy.
Warsztaty molekularne
I etap Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania
20 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie. Do konkursu przystąpiło 45 osób i zaprezentowało przed jury fragmenty polskiej i zagranicznej prozy.
Laureaci konkursu:
I kategoria (uczniowie szkoły podstawowej: klasy I-II) - Anna Kaczmarek, Michalina Krawczyk
II kategoria (uczniowie szkoły podstawowej: klasy III-V) - Lena Sycz, Marcel Mitręga
III kategoria (uczniowie szkoły podstawowej: klasy VI-VIII) - Nina Waligóra, Wiktoria Semkło
Laureaci wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się 27 marca.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!
Wizyta uczniów SOSzW
20 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie. Spędziliśmy dwie wspaniałe godziny w towarzystwie naszych przyjaciół.
Wiosna...wiosna...
Konkurs plastyczny projektu ,,NIEzapomniani"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym projektu ,,NIEzapomniani", zorganizowanego przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.
Projekt miał na celu popularyzację wiedzy o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH.
Natalia Śródecka z klasy 5d oraz Jan Sroka z klasy 7c otrzymali wyróżnienia.
Strefa relaksu
Na niespodziankę, którą przyniósł dzisiejszy poniedziałek czekaliśmy już od dawna.
Szkoła - przyjaznym miejscem dla ucznia…
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców na korytarzach szkolnych pojawiły się kolorowe siedziska, na których w wolnych od zajęć chwilach nasi uczniowie będą mogli spędzać czas, ciesząc się towarzystwem rówieśników.
Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się o godzinie 8.00 na holu głównym w obecności przedstawicieli wszystkich klas i Rady Samorządu Uczniowskiego.
W tle po raz pierwszy zabrzmiał nowy dzwonek. Od dzisiaj bowiem czas szkolnej rzeczywistości odmierzać będą dźwięki melodyjek. Wkrótce ogłosimy konkurs i wybierzemy swój własny, Dwójkowy dzwonek.
XV Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce sportowej i olimpijskiej.
15 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce sportowej i olimpijskiej. Zaszczycili go swoją obecnością: Pan Tadeusz Wienke – kierownik Referatu Promocji i Kultury Miasta i Gminy Międzychód, Pan Ryszard Sulej – wiceprzewodniczący Rady Gminy.
Gościem honorowym była Pani Emilia Jasinowska – wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, pomysłodawczyni konkursu, zwyciężczyni półmaratonów.
W skład komisji oceniającej weszli:
przewodnicząca - Pani Katarzyna Kędzierska – autorka tomików wierszy dla dzieci i młodzieży. Laureatka i zdobywczyni wyróżnień wielu konkursów poetyckich. Obecnie redaktorka „Krainy bajek” w Informatorze Międzychodzkim,
członkowie: Pani Justyna Olejniczak, Pani Justyna Brzezińska i Pani Róża Przybylska.
Wyniki konkursu:
I m. Franciszek Pawełka
II m. Veronika Hlovatska
III m. Inga Bławat
wyróżnienie – Amelia Gawrych
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom konkursu: Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Wolnemu, Panu Ryszardowi Sulejowi, Urzędowi Gminy Międzychód, Radzie Rodziców przy SP 2.
Tydzień Matematyki
W mijającym tygodniu w naszej szkole uczniowie mieli możliwość sprawdzić umiejętności matematyczne. Każdego dnia były do rozwiązania różne zadania, m.in. zagadki zapałczane, sudoku, i inne łamigłówki. Uczniowie chętnie włączyli się do obchodów Tygodnia Matematyki. Z zaangażowaniem wykonywali wszystkie przygotowane przez organizatorów zadania. Wielu uczniów wzięło udział w konkursach matematycznych w poziomach klas, konkursie tangramowym oraz konkursie na zobrazowanie ulubionej liczby. W Dniu Matematyki czyli 14 marca odbył się Powiatowy Konkurs Logicznego Myślenia, w którym wzięło udział aż 9 szkół. W tym dniu na korytarzach szkolnych można było spotkać miłośników matematyki. Dzięki materiałom od #Inspire Math Matematyka młodzież uczciła #PiDay rysując Miasto Pi.
Powiatowy Konkurs Mistrz Logicznego Myślenia
Dnia 14 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się po raz szósty Powiatowy Konkurs Mistrz Logicznego Myślenia. Jego celem jest rozwijanie logicznego myślenia, podnoszenie matematycznych umiejętności uczniów oraz uaktywnienie ich w zakresie rywalizacji z rówieśnikami z różnych szkół w powiecie.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 27 uczniów z dziewięciu szkół naszego powiatu. Do rozwiązania mieli różnego typu zadania: łamigłówki logiczne i diagramowe, przekładanie zapałek, oparte o przysłowia kalambury, liczenie figur oraz układankę logiczną Ubongo. Najlepsza w tym roku okazała się drużyna z Chrzypska Wielkiego. Drugie miejsce uzyskała Szkoła z Kwilcza a trzecie Szkoła z Kamionny. Uczniowie naszej szkoły zajęli czwarte miejsce.
Podczas ogłoszenia wyników konkursu laureaci otrzymali dyplomy a opiekunowie podziękowania. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe nagrody ufundowane przez UMiG Międzychód oraz słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i chęci. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
4c i spektakl o Bazyliszku
13 marca podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4 c odgrywali spektakl o Bazyliszku, były to zajęcia pełne pozytywnego śmiechu i interakcji uczniów. Forma teatralna rozbudziła wyobraźnię dzieci oraz pomogła w zrozumieniu treści lektury. Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się, gdy nauczycielka omówiła z uczniami legendę o jednym z polskich legendarnych stworzeń. Uczniowie samodzielnie dobrali się w zespoły oraz podzielili rolami. Wcielili się w aktorów, scenografów, charakteryzatorów i reżyserów. Sam spektakl odbywał się w formie teatralnej lekcji, podczas której wszystkim dopisywał dobry humor. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami.
Noc w szkole klasy 4c
Jaki jest idealny przepis na klasowy Dzień Kobiet?
- trzy tuziny słodkich babeczek
- kilka pysznych tortilli i tostów
- szybkie rozmowy o książkach
- godzina pracy kreatywnej
- wszystko przyprawić zabawą w chowanego i udekorować pięknym filmem.
Sukces gwarantuje klasa 4c. Bawiliśmy się wspaniale! A teraz trzeba odpocząć 😊.
Zajęcia z doradztwa zawodowego
8 marca uczniowie z klasą 7a i 8a uczestniczyli w prelekcji pani Klaudii D. w ramach realizacji zajęć doradztwa zawodowego. Pani Klaudia opowiedziała o swojej droga do uzyskania dyplomu lekarza. Zwróciła szczególną uwagę aby przy wyborcze swojej ścieżki zawodowej kierować się swoją pasją, zainteresowaniami. Mówiła również jak ważna jest nauka języka angielskiego a także poznanie swojego sposobu na naukę. Podzieliła się z młodzieżą ważną wskazówką dotyczącą nauki, że najważniejsza jest systematyczność i nie należy odkładać nauki na ostatnią chwilę. Na zakończenie spotkania pani Klaudia pokazała chirurgiczny sposób szycia.
DZIEŃ KOBIET
Dziś od rana w naszej szkole kolorowo i wesoło. Bo to przecież święto wszystkich naszych pań, kobietek, dziewczynek… W korytarzu szkolnym przywitały nas uśmiechnięte panie z Rady Rodziców, które sprzedawały przepyszne babeczki przygotowane własnoręcznie przez klasowe mamy. Elegancko ubrani chłopcy z Rady Samorządu Uczniowskiego wręczali piękne kwiaty paniom nauczycielkom oraz przygotowali zabawne wierszyki umilające czas podczas dużej przerwy w pokoju nauczycielskim. O swoich koleżankach nie zapomnieli także klasowi chłopcy, którzy sprawili dziewczynom rozmaite niespodzianki.
DZIEŃ KOBIET
Legenda o warszawskim Bazyliszku
6 marca 2024 r. uczniowie klasy 4a na lekcji języka polskiego wcielili się w aktorów i zaprezentowali Legendę o warszawskim Bazyliszku w oparciu o tekst Wandy Chotomskiej. Wcześniej dzieci, pracując w grupach, przygotowały scenografię, rekwizyty i pacynki.
Wszystkim młodym aktorom należą się ogromne brawa!
Warsztaty pszczelarskie klas 2a, 2b i 5c
Dnia 4.03.2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie. Poprowadził je Paweł Bartkowiak właściciel pasieki Nad Wartą. W warsztatach wzięły udział klasa 2a z wychowawcą Kamilą Krzyżaniak, 2b z wychowawcą Joanną Zawiślak i 5c z wychowawcą Renatą Galas-Bakus. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się: Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli...? Na zakończenie uczniowie mieli okazje zdegustować różne gatunki miodu oraz własnoręcznie wykonać świeczki z wosku pszczelego. Za zorganizowanie warsztatów dziękujemy Pani Jagodzie Czupryniak - rodzicowi uczennicy klasy 2a.
Spotkanie klas młodszych z pszczelarzem
W dniu 29 lutego kl. 1c, 2d, 3c wzięły udział w spotkaniu z p. Pawłem Bartkowiakiem, który jest pszczelarzem. Pan Paweł podzielił się wiedzą i doświadczeniem. Dzieci obejrzały interesującą prezentację oraz filmy nagrane w pasiece. Mogły spróbować różnych rodzajów miodów. Wykonały świece z pszczelego wosku.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie