Od nowego roku szkolnego powróciły wyjazdy na basen klas 1-3. Uczniowie korzystają z basenu pod okiem instruktorów na Pływalni Miejskiej Kasztelanka w Międzyrzeczu. Czują się bezpieczne, dzięki obecności swoich pań. Z uśmiechem na twarzach biorą udział w zajęciach, podczas których bezpiecznie korzystają z wodnych atrakcji i doskonalą technikę pływania. Dzieci bardzo lubią wyjazdy na basen a czas spędzony w wodzie daje im wiele radości. Widać, że dzieciom bardzo brakowało tych wyjazdów.
NAUKA PŁYWANIA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIĘDZYCHODU POWRACA!
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - 26.11.2021
W piątek 26 listopada obchodziliśmy Andrzejki połączone z wieloma atrakcjami. Nasz andrzejkowy wieczór rozpoczęliśmy od tradycyjnych wróżb oraz zabaw. Były kości, magiczne kubki i losowanie zaczarowanych przedmiotów. Nie zabrakło również wróżby z butami oraz serc z imionami. Jedliśmy też ciastka z wróżbą, by poznać swój przyszły los oraz imię ukochanego czy ukochanej.
1Największą jednak atrakcją okazała się zabawa w chowanego w ciemnych murach szkoły. Z latarkami dzielnie chodziliśmy po korytarzach w poszukiwaniu naszych kolegów. Było trochę strasznie.
Po emocjonującej zabawie czekała na nas kanapkowa niespodzianka przygotowana przez panią Magdę D., której serdecznie dziękujemy za pyszny posiłek.
Nie mogło zabraknąć tańców oraz wspólnego śpiewania podczas dyskoteki z obrotową kulą, połączonej z zabawą w tzw. krzesełka. Na koniec, gdy byliśmy już bardzo zmęczeni, nastąpiło przygotowanie noclegu, wspólne czytanie strasznych opowieści oraz seans filmowy do poduszki.
Ten wieczór nie byłby możliwy, gdyby nie nasza pani bibliotekarka oraz jej świetne pomysły.
Dziękujemy pani Justyno – klasa 4c z wychowawcą.
XVIII KONKURS POEZJI OFLAGU IIC WOLDENBERG
19 listopada 2021r. w Dobiegniewie odbył się XVIII Konkurs Poezji Oflagu IIC Woldenberg, zorganizowany w ramach projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa Muzeum Woldenberczyków na rzecz rozwoju trans granicznej współpracy turystycznej”.
Ideą konkursu jest popularyzacja poezji obozowej, którą podczas niewoli w obozie Oflag IIC Woldenberg tworzyli min. Antoni Paprocki, Leon Kruczkowski, Aleksander Bem. Konkurs jest okazją do odkrywania talentów recytatorskich wśród dzieci i młodzieży.
Tegoroczna edycja konkursu adresowana była do uczniów szkól podstawowych i średnich. Wzięło w nim udział
14 uczestników a wśród nich dwoje z naszej szkoły - Bartosz Dobrowolski i Martyna Pilść.
Prezentację wierszy, poprzedził patriotyczny występ artystyczny w wykonaniu licealistek Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie. Po wysłuchaniu recytacji jury konkursu wyłoniło laureatów konkursu i przyznało wyróżnienia. Bartosz Dobrowolski został jednym z trzech laureatów. Otrzymał również nagrodę specjalną im. por. Zygmunta Pazdy ufundowaną przez Andrzeja Pazdę.
Serdeczne gratulacje!!!
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami wzięli udział w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie, której zwieńczeniem był program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Przypomniane zostały najważniejsze momenty dziejowych zmagań o wolną Polskę. Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, przypominając o zasługach naszych przodków. Piękna, nastrojowa, patriotyczna muzyka i recytowane wiersze wywarły na zebranych ogromne wrażenie.
Następnie wszyscy zgromadzeni, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i poczty sztandarowe, udali się pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1956.
Tam zostały wygłoszone oficjalne przemówienia, odśpiewano „Rotę” a delegacje złożyły wiązanki kwiatowe - wyraz pamięci i szacunku dla Ojczyzny i wszystkich tych, którzy dla niej poświęcili życie. Uroczystości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie orkiestry.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 10.11.2021
10 listopada 2021r. świętowaliśmy nie tylko 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także pierwszą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Rok temu Szkole Podstawowej nr 2 zostało nadane imię Polski Niepodległej.
Z tej okazji uczestniczyliśmy w wyjątkowej uroczystości. Dyrekcja oraz zaproszeni do sali przy ul. Słowackiego goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Do kraju tego…”
przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Renaty Galas-Bakus, Agnieszki Bartkowiak oraz Krystiana Dobkiewicza.Nastrojową scenografię przygotowały panie Renata Pieczonka i Justyna Brzezińska.
Ze względu na sytuację pandemiczną społeczność szkolna nie mogła wziąć udziału w sposób tradycyjny, jednak uczniowie wszystkich klas obejrzeli w swoich salach lekcyjnych transmisję emitowaną na żywo na szkolnym facebooku. Za relację dziękujemy panu Krzysztofowi Sobkowskiemu.
Burmistrz Międzychodu p. Krzysztof Wolny, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Międzychodu Ryszard Sulej oraz ks. Proboszcz Roman Grocholski złożyli życzenia z okazji Dnia Patrona oraz podziękowania dla artystów za niezwykłą lekcję historii.
Pan burmistrz Krzysztof Wolny przekazał na ręce pani dyrektor Joanny Deus-Dobrowolskiej tablicę pamiątkową z tekstem UCHWAŁY NR XVII/138/2019 RADY MIEJSKIEJ MIEDZYCHODU z dnia 26 listopada 2019 r. nadającej Szkole Podstawowej nr 2 w Międzychodzie patrona , w skutek której nasza szkoła przyjęła imię Polski Niepodległej oraz życzeniami z okazji pierwszej rocznicy tego wydarzenia.
Szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, dlatego uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
Po uroczystości dyrekcja, poczet sztandarowy i zaproszeni goście złożyli wiązanki i zapalili znicze pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1956 oraz Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
Każda z klas w indywidualny sposób świętowała ten szczególny dla naszej szkoły dzień. Uczniowie ozdabiali okna korytarzy szkolnych i sal lekcyjnych, robili kotyliony. Wychodzili też z nauczycielami pod pomniki w celu zapalenia zniczy.
Program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów zostanie przedstawiony również w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 13.45 w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie.
Klasa 6a PAMIĘTA - zapalenie zniczy pod pomnikiem - listopad 2021
PAMIĘTAMY...
„O twoją przyszłość już bezpieczną,
O wspólny dom, co trudno wznieść,
Walczył Powstaniec Wielkopolski,
A więc oddawaj Jemu cześć.”
Klasa 6a z wychowawcą
Dyktando na Święto Niepodległości!
Szanowni Państwo,
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy posiadać dostęp do internetu. Im więcej uczestników, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny złotówke za każdego, kto 11 listopada rozwiąże dyktando.
Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego. ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
Patriotyczna noc w bibliotece szkolnej - 22.10.2021
22 października 2021 roku zorganizowana została patriotyczna noc w bibliotece szkolnej, która stała się już tradycją naszej szkoły. W tym roku wzięli w niej udział uczniowie klasy 5a. Po raz trzeci uroczystość ta odbyła się pod hasłem „POLSKA NIEPODLEGŁA”, wpisując się w obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości i pierwszej rocznicy nadania szkole imienia Polski Niepodległej.
Podczas nocy w szkole dzieci wraz z opiekunami odbyły spacer ulicami Międzychodu w celu złożenia wiązanek i zapalenia zniczy przy pomnikach.
Uczniowie zostali zaznajomieni z literaturą wojenną dla dzieci, czytając wspólnie fragmenty wybranych książek dostępnych w szkolnej bibliotece. Wspólnie obejrzały prezentację dotyczącą historii szkoły i śpiewały pieśni patriotyczne.
Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, przygotowując dekoracje w barwach narodowych na korytarze szkolne i gazetkę tematyczną do swojej sali lekcyjnej. Stworzyły materiały przeznaczone do udekorowania głównego wejścia szkoły i ozdobiły okna biblioteczne.
Uczniowie nie zapominając o najmłodszych kolegach, przygotowali papierowe kotyliony, które zostaną im rozdane podczas obchodów rocznicy odzyskania Niepodległości.
Dla nauczycieli natomiast, uszyli kotyliony ze wstążek materiałowych. Z nich stworzyli wielkie serce, które w poniedziałek wręczone zostało Paniom Dyrektor z okazji pierwszej rocznicy nadania szkole imienia Polski Niepodległej. Mamy nadzieję, że ta uroczystość stanie się dla dzieci początkiem zgłębiania wiedzy na temat historii naszej Małej Ojczyzny i tradycji naszej szkoły.
ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI - klasa 8a - 22.10.2021
W czwartek 22 października 2021 r. na lekcji historii w klasie 8a rozmawialiśmy o losie Wielkopolan podczas II wojny światowej.
W niedzielę 24 października spotkaliśmy się
z grupą uczniów pod POMNIKIEM POLEGŁYCH I POMORDOWANYCH W LATACH 1939 - 1956 w Międzychodzie, by zapalić Znicz Pamięci i uczcić chwilą ciszy pamięć o przedstawicielach polskich warstw przywódczych, inteligencji, działaczy społecznych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy.
Teresa Kaczmarek
IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego - 23.10.2021
Dnia 23 października 2021r. odbył się IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Tego dnia, wczesnym rankiem, wyruszyliśmy w najdłuższą jak dotąd, bo liczącą aż 13 km, naszą pieszą wędrówkę! Trasa rajdu biegła czerwonym szlakiem z Bielska przez Rezerwat Kolno Międzychodzkie, Kamionnę, dalej przez Rezerwat Dolina Kamionki do Mniszek.
Celem imprezy było uczczenie 103. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, oraz 215 rocznicy Powstania Wielkopolskiego z 1806 roku, a także popularyzowanie turystyki kwalifikowanej oraz czynnego wypoczynku.
Szkołę Podstawową nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie reprezentowało 29 dzielnych, młodych turystów – uczniów klas IV-VIII.
Na mecie czekało na nas wiele atrakcji. W zabytkowych budynkach folwarcznych zobaczyliśmy warsztaty pokazowe ginących zawodów – kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę, skład kolonialny i inne.
Każdy z uczestników rajdu miał okazję posilić się pyszną zupą grochową lub pomidorową, otrzymał również pamiątkowy znaczek rajdowy, magnes, „Pamiyntnik ze zwycinskigo Powstania” napisany poznańską gwarą oraz własnoręcznie zapieczętowaną kopertę z pamiątkowymi pocztówkami.
Uczniowie chętnie startowali w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych, w których zdobyli dwie nagrody indywidualne. Wyróżnieni uczniowie to: Nikola Łęszczak (7b) oraz Bartosz Czerwonka (7b). Konkurs wiedzy turystyczno – krajoznawczej będzie podsumowany na następnym rajdzie.
Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych w Poznaniu 20.10.2020 r.
W Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych w Poznaniu 20.10.2020 r. wzięły udział sztafety w następującym składzie:
Dziewczyny młodsze :
Dobkiewicz Aleksandra
Kamyszek Wiktoria
Mleczak Natalia
Rój Zofia
Taberska Julia
Grabska Maja
Bielejewska Daria (rez)
Dziedzic Julia (rez)
Dziewczyny Starsze
Bielejewska Urszula
Grzesiak Anna
Litke Olga
Przewoźna Zuzanna
Wasyluk Kaja
Grześkowiak Amelia
Łomozik Zofia
Chłopcy starsi
Demski Oliwier
Langner Jan
Piechowiak Kacper
Środecki Adam
Adrian Kuca
Karzkowiak Mateusz
Mądrawski Jan (rez)
Kubiak Bartosz (rez)
Chłopcy młodsi
Dobkowicz Marcin
Goździk Henryk (rez)
Kropp Marcel
Kwieciński Kacper
Łodziato Adam
Najdek - Młynarczyk Jakub
Rębacz Wiktor
Cejba Szymon (rez)
(informacja o wynikach - chłopcy młodsi i dziewczyny młodsze dobiegły blisko połowy stawki, dziewczęta starsze i chłopcy starsi pod koniec)
Opiekun Maciej Dudarski oraz Krzysztof Maciaszczyk
Adrianna Sroka - laureatka konkursu „List do Taty” - 18.10.2021
Dnia 18 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „List do Taty”. Pomysłodawcą i organizatorem był senator Jan Filip Libicki.
Miło nam poinformować, że wśród 15 laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Adrianna Sroka z klasy 5b.
Oprócz nagród rzeczowych wszyscy laureaci zostali zaproszeni przez pana senatora w maju do Warszawy. Zobaczą wtedy siedzibę polskiego Sejmu i Senaty, a także odwiedzą Centrum Nauki Kopernik.
Adriannie jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
NAUCZYCIEL I SZKOŁA NA MEDAL
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody
Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal
- największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie wielkopolskim jest prowadzony przez "Głos Wielkopolski".
Jednocześnie nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali także pracujący w naszej szkole nauczyciele:
- Małgorzata Bączyk,
- Natalia Ciesielska,
- Marita Kadziszewska,
- Magdalena Pośpieszna,
- Krystian Dobkiewicz,
- Ewa Marciniak-Kolanowska,
- Eliana Sokołowska,
- Sławomira Tomala.
Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12.00.
Głosowanie w powiatowym etapie będzie trwać do czwartku, 2 grudnia do godz. 21:30.
Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.
Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 6 grudnia i będzie trwać do piątku,
17 grudnia do godz. 22:00.
Głosowanie w wojewódzkich kategoriach Nauczyciel akademicki i Uczelnia na medal rozpocznie
się w poniedziałek, 25 października i będzie trwać do piątku, 17 grudnia do godz. 22:00.
Głosować można w serwisie internetowym pod adresem: www.gloswielkopolski.pl/nauczyciel
Gorąco zachęcamy do głosowania !!!
V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację - 17.10.2021
W niedzielę 17.10.2021r. zadebiutowaliśmy biorąc udział w V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację. Celem imprezy było ćwiczenie w terenie umiejętności posługiwania się kompasem, czytania mapy topograficznej powiatu nowotomyskiego i przeliczania odległości w terenie za pomocą skali mapy.
Szkołę Podstawową nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie reprezentowało 7 uczniów, którzy, podzieleni na trzy drużyny, startowali w kategorii TD.
Na marszach uczniowie rywalizują z innymi uczestnikami o to, kto w najkrótszym czasie, na podstawie otrzymanej od organizatora mapy, odnajdzie w lesie najwięcej punktów kontrolnych. Wszystkie drużyny miały do pokonania 2 etapy dzienne.
Z bagażem pełnym nowych doświadczeń, trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Międzychodu.
Jesteśmy Wicemistrzami Powiatu Nowotomyskiego w Marszach na Orientację!
Dzisiaj poznaliśmy oficjalne wyniki V Otwartych Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Marszach na Orientację, które rozegrane zostały w lasach w okolicach Bolewic 17.10.2021r. W imprezie wzięły udział 82 zespoły tj. 180 uczestników z Szamotuł, Pniew, Ostroroga, Nojewa, Borui Kościelnej, Środy Wielkopolskiej.
Szkołę Podstawową nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie reprezentowało 7 uczniów, którzy, podzieleni na trzy drużyny, startowali w kategorii TD (41 zespołów - 97 uczestników) i zajęli w swojej kategorii wiekowej:
II miejsce:
zespół: Nikola Łęszczak (7b), Zuzanna Korcz (7b), Bartosz Czerwonka (7b)
IV miejsce:
zespół: Jan Bielejewski (6a), Kacper Niewiadomski (6a)
VI miejsce:
zespół: Dominika Ziętkowska (6a), Julia Taberska (7b)
Wszystkim należą się wielkie brawa i gratulacje!
To ogromny sukces, zważywszy na niemałą konkurencję i brak doświadczenia w tego typu imprezach turystycznych – to był nasz debiut.
Na wszystkich uczniów, reprezentujących naszą szkołę, czekają dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, a dla najlepszych również medale.
Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie - 14.10.2021
Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szczególny dzień przypada zwykle na 14 października, czyli na Święto Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Uroczystość prowadzili starsi koledzy z klasy ósmej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Powitali dyrektora szkoły mgr Joannę Deus- Dobrowolską, nauczycieli, rodziców i uczniów. Pierwszoklasiści błysnęli talentem recytatorskim, pięknie zaśpiewali piosenki, oraz odpowiedzieli na pytania z „Katechizmu polskiego dziecka”. Udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Przedstawiciele SU wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i czapki. Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.
Szkolenie pt. „Turystyczne Marsze na Orientację” - 12.10.2021
Dnia 12 października 2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzychodzie odbyło się szkolenie pt. „Turystyczne Marsze na Orientację”. Prezes Oddziału PTTK w Szamotułach Pan Paweł Mordal przekazał młodym turystom podstawowe informacje dotyczące orientowania się w terenie. Uczniowie uczyli się rozpoznawać podstawowe znaki kartograficzne, czytać mapy topograficzne, przeliczać odległości w terenie za pomocą skali mapy, odszukiwać i prawidłowo zapisywać punkty kontrolne na trasie.
Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet - 11.10.2021
Komunikat z Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet.
W poniedziałek 11.10.2021 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie wzięła udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet. Zawody odbyły się w Poznaniu. Opiekunem grupy był Maciej Dudarski. Składy sztafet oraz wyniki:
Dziewczyny młodsze (sztafeta 4x100 - 3 miejsce):
Dobkiewicz Aleksandra
Kamyszek Wiktoria
Mleczak Natalia
Rój Zofia
rezerwowa Taberska Julia
Dziewczyny Starsze (sztafeta 4x100 - 7 miejsce)
Bielejewska Urszula
Grzesiak Anna
Litke Olga
Przewoźna Zuzanna
rezerwowa Wasyluk KajaChłopcy starsi (sztafeta szwedzka - 6 miejsce)
Demski Oliwier
Langner Jan
Piechowiak Kacper
Środecki Adam
rezerwowy Kuca Adrian
Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Festiwalu Sztafet - 5.10.2021
We wtorek 5.10.2021 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie wzięła udział w Mistrzostwach Rejonu Poznań Teren Zachód w Festiwalu Sztafet. Zawody odbyły się w Obornikach. Opiekunem grupy był Maciej Dudarski. Składy sztafet oraz wyniki
Dziewczyny młodsze (sztafeta 4x100 - 1 miejsce):
Dobkiewicz Aleksandra
Kamyszek Wiktoria
Mleczak Natalia
Rój Zofia
rezerwowa Julia Taberska
Dziewczyny Starsze (sztafeta 4x100 - 2 miejsce)
Bielejewska Urszula
Grzesiak Anna
Litke Olga
Przewoźna Zuzanna
rezerwowa Sylwana PrzybylskaChłopcy starsi (sztafeta szwedzka - 1 miejsce)
Demski Oliwier
Langner Jan
Piechowiak Kacper
Środecki Adam
rezerwowy Adrian Kuca
Światowy Dzień Zwierząt - 04.10.2021
Dnia 04.10.2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W związku ze świętem czworonogów zaprosiliśmy do świetlicy Panią Annę Leśniak prowadzącą Szkołę Komunikacji Ludzi i Psów oraz animatora zabaw z psami wraz ze swoim czteronożnym przyjacielem Dyziem.
Pani Ania przybliżyła nam historię psa, opowiedziała o przyjaźni między psem a człowiekiem , która zaczęła się dawno temu już w starożytnych czasach. Usłyszeliśmy jak należy dbać o psa, pielęgnować go. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się gdy chcemy pogłaskać obcego psa.
Na koniec spotkania mogliśmy poczęstować przybyłego czworonoga jego ulubionymi smaczkami.
DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Archiwum Aktualności