Kiermasz książek w bibliotece szkolnej...
Konkurs...
Wycieczka klasy 2a i 3b - 22.11.2022
Konkurs..
XXVI Rajd Niepodległości z metą w w Bytyniu 19.11.2022
RAJD PAMIĘCI
W sobotę, 19 listopada 2022r. odbył się XXVI Rajd Niepodległości z metą w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu. Na mecie, w celu uczczenia 104. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, spotkało się ponad 350 uczestników z Chełmna, Brodziszewa, Pniew, Nojewa, Ostroroga, Baborówka, Pamiątkowa, Szamotuł, Bytynia oraz Międzychodu, który reprezentowało 32 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polski Niepodległej.
Naszą 8-kilometrową wędrówkę do Bytynia odbyliśmy „Szlakiem pamięci” z Grzebieniska przez rezerwat „Brzęki przy Starej Gajówce”. Po drodze nawiedziliśmy miejsce straceń w lesie bytyńskim, gdzie zapaliliśmy znicze oddając cześć i chwałę zamordowanym przez Wermacht i SS w dniu 4 listopada 1939 roku 72 Polakom.
Na mecie przywitała nas iście zimowa aura. Rozgrzaliśmy się jedząc smaczny żurek oraz pyszne drożdżowe ciasto. Uczniowie chętnie brali udział w licznych konkurencjach rekreacyjno - sprawnościowych, konkursie strzeleckim prowadzonym przez przedstawicieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Szamotułach oraz konkursach wiedzy o walorach turystyczno - kulturowych Regionu Szamotulskiego, rocznicy odzyskania niepodległości i powstaniu wielkopolskim, a także piosenki żołnierskiej i patriotycznej, gdzie Marcelina Jenek, Natalia Śródecka, Natalia Hała i Jessica Więckowska wywalczyły I m-ce śpiewając „Co to jest niepodległość?”.
Uczestnicy Rajdu mieli okazję osobiście poznać Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, który sprawował honorowy patronat nad rajdem oraz wręczał uczniom dyplomy i nagrody.
Opiekun SKKT-PTTK
Anna Kaczmarek-Prętka
Szkolny konkurs recytatorski - 21.11.2022
21 listopada w godzinach popołudniowych w czytelni biblioteki szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-8. Udział w konkursie wzięło 28 uczniów, którzy prezentowali utwory w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: p. Kamila Barabasz. P. Sylwia Łagoda i p. Justyna Brzezińska, stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców.
Wyniki konkursu:
Kategoria - klasy I-III
1 miejsce – Wojciechowska Liliana kl. 3b
2 miejsce – Grocholewska Maja kl. 3d
3 miejsce - Czupryniak Olga kl. 1a
Kategoria – klasy IV-VI
1 miejsce – Gręda Amelia kl. 6c
2 miejsce – Kuska Leon kl. 4b
3 miejsce – Bielejewska Zofia kl. 5d
Wyróżnienia: Gawrych Amelia kl. 4d, Jandy Joanna kl. 4b, Łagoda Tomasz kl. 5c
Kategoria – klasy VII-VIII
Wyróżnienie: Pilść Martyna kl. 8d
Wszystkim wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…
Oddział przygotowawczy bawi się na śniegu - 21.11.2022
Dzieci z oddziału przygotowawczego również doskonale bawiły się na śniegu.
Zabawy klasy 3a na śniegu - 21.11.2022
Uczniowie klasy 3a korzystali podczas wychowania fizycznego z uroków zimy. Tradycyjne rzucanie śnieżkami i lepienie bałwana dostarczyło im wiele radości.
Mikołajkowa akcja charytatywna klasy 5b
Od czwartku 17 listopada 2022 r. z inicjatywy uczniów klasy 5b, ich rodziców oraz wychowawcy trwa w naszej szkole mikołajkowa akcja charytatywna na potrzeby czternaściorga dzieci z Palcówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Nasz dom” w Chrzypsku Wielkim.
Na pewno zauważyliście na szkolnych korytarzach i boisku piątoklasistów z puszkami, do których zbierają pieniądze.
Dziś zawitali także do klas, jutro również planujemy zbiórkę podczas 2 lekcji. Do końca tygodnia będzie można nadal ich spotkać na korytarzach i boisku podczas przerw.
Oprócz pieniędzy zbieramy także:
- szampony, żele do mycia, mydło
- proszki do prania, płyny do płukania prania
- papier toaletowy, ręczniki papierowe
- zeszyty 60 kartkowe, ołówki, długopisy
- papier ksero
Dary można składać obok dyżurki szkolnej (anonimowo lub z przyczepioną kartką ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą)
23 listopada na przerwach będzie przeprowadzona loteria fantowa - koszt losu 5 zł. Każdy los wygrywa!!! Do wygrania także słodkości przygotowane własnoręcznie przez naszych wolontariuszy. (miejsce - korytarz na parterze)
Natomiast 24 listopada na dużej przerwie zostanie przeprowadzona zbiórka oraz loteria dla uczniów uczących się w ogródku jordanowskim. Tam również pojawią się wolontariusze z 5b pod opieką rodziców.
Razem możemy więcej!!!
Uczniowie klasy 5 b dziękują za wsparcie!
Dzień Praw Człowieka 21.11.2022
Dnia 21 listopada uczniowie klasy 6c zorganizowali Dzień Praw Człowieka. W budynku szkolnym powstało stoisko informacyjne. Symboliczna postać sędziego odpowiadała na pytania uczniów dotyczące praw dziecka i człowieka Uczniowie otrzymali ulotki i zapoznali się z informacjami umieszczonymi na plakatach. Ponadto uczniowie klasy 6c przygotowali prezentacje multimedialne, które zostały udostępnione wychowawcom klas 4-8.
Noc w bibliotece - 18.11.2022 r.
18 listopada odbyła się kolejna (ale nie ostatnia w tym roku) NOCKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ. Tym razem upływała pod znakiem MYSZKI MIKI, która w tym dniu obchodziła swoje święto.
W nocnym buszowaniu po szkole wzięła udział klasa 6b. Jak na prawdziwe GRYZONIE przystało zaczęliśmy od zdrowej kolacji. Potem było wspólne pieczenie i ozdabianie myszkowych ciasteczek. Niestety MYSZKI z 6bnie pozostawiły nawet okruszków.
Potem nastał czas na gry planszowe, puzzle, kalambury i oczywiście sporządzanie portretu najsłynniejszej przedstawicielki mysiego gatunku.
Kiedy pogasły światła myszki z 6b chowały się w mysich norkach przed kotami, które chciały je wytropić (czyli zabawa w chowanego).Nocka w szkole zawsze jest dobra zabawą i mile spędzonym, wspólnym czasem, dlatego żadnej myszce nie przeszkadzał brak snu. Bo przecież wszyscy wiedza, że MYSZY żerują nocą.
Światowy Dzień Myszki Miki - 18.11.2022 r.
Wystarczy pokazać komuś rysunek trzech połączonych ze sobą czarnych okręgów, a momentalnie usłyszymy odpowiedź: „to przecież Myszka Miki”. W tym właśnie tkwi potęga i długowieczność zwierzątka w czerwonych portkach z żółtymi guzikami – bohaterki zarówno wielu dzieci, jak i dorosłych. Miki został stworzony przez Walta Disneya. Pierwszym filmem, w którym można było zobaczyć i usłyszeć Mikiego był „Parowiec Willy”. Jego premiera odbyła się 18 listopada 1928 roku. Od tamtej pory, co roku obchodzony jest Światowy Dzień Myszki Miki, której przygody bawią i inspirują kolejne pokolenia. To doskonała okazja do wspominania dzieciństwa przez dorosłych i jeszcze lepsza do dobrej zabawy dla dzieci.
Dlatego właśnie, by wspólnie świętować dzień najbardziej lubianej myszki na całym świecie, w bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia dla klas młodszych, w trakcie których dzieci obejrzały prezentację o historii powstania i twórcy kultowej myszki oraz obejrzały film animowany złożony z fragmentów bajek ukazujący przemianę postaci myszki od momentu powstania do czasów współczesnych.
Następnie uczniowie grali w „myszkowe gry planszowe”, które zrobione zostały przez bibliotekarzy i starsze koleżanki z aktywu bibliotecznego. Wszyscy uczniowie klas 1-4, którzy założyli tego dnia element stroju z Mickelem Teodorem Mousem mogli skorzystać z gier podczas przerw.
Dzieciom pomysł świętowania Dnia Myszki bardzo się spodobał. Wiele z nich przyszło tego dnia w pięknych przebraniach lub ubraniach z nadrukiem myszki i maskotkami przedstawiającymi Mickiego. Czytelnia podczas wszystkich przerw była wypełniona dziećmi po brzegi. Było głośno, bardzo wesoło i kolorowo.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie biorą udział w inicjatywach biblioteki szkolnej i chętnie grają w gry planszowe, które są doskonałą alternatywą dla telefonu, tabletu, komputera a dodatkowo rozwijają logiczne i kreatywne myślenie oraz umiejętności społeczne, ćwiczą refleks , poprawiają koncentrację i zdolność zapamiętywania. Jednym słowem są doskonałą „siłownią dla mózgu” młodego człowieka.
Nauka pływania pod patronatem Burmistrza Międzychodu
Poprzez uczestnictwo w projekcie „Nauka pływania pod patronatem Burmistrza Międzychodu” klasa 3a i 3b opanowywały podstawowe czynności ruchowe w środowisku wodnym oraz uczyły się samodzielnie utrzymać na wodzie.
Wyniki szkolnego konkursu "PSY Z BAJEK" realizowanego w ramach innowacji "PSIE SPRAWY"
Kategoria kl. I-III
1.Oliwia Tomaszewska kl. 2b
2.Zuzanna Gałganek kl. 2c
3.Marcel Matysiak kl. 1d
Wyróżnienia:
Michalina Madaj kl. 3d, Zuzanna Barańska kl. 3c, Bartosz Wiesławski kl. 3d, Zuzanna Środecka kl. 2b
Kategoria kl. IV-VI (kategoria VII-VIII - była jedna praca)
1.Łukasz Kubiak kl. 4b
2.Adrianna Wolf kl. 5b
3.Filip Mielniczek kl. 4c, Iga Flak kl. 4b
Wyróżnienia:
Marcin Dzik kl. 5b, Jakub Bromber kl. 4b
Laureatom serdecznie gratulujemy:)
Termin wręczenia dyplomów i nagród będzie podany w osobnym komunikacie.
ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU - 17.11.2022
Każdego roku w trzeci czwartek listopada wszyscy uczniowie klas
I-III wykonują zadania, które uczą, jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz przebywanie w pomieszczeniach zanieczyszczonych dymem papierosowym.
17. 11. 2022 roku wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w białych koszulkach, by w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec palenia papierosów oraz zademonstrować prawo do przebywania w pomieszczeniach wolnych od dymu papierosowego. Każdy przypiął do swojej koszulki znaczek antynikotynowy, który otrzymał od starszych kolegów.
Dzieci obejrzały scenkę antynikotynową, przygotowaną specjalnie na ten dzień przez kolegów z klasy IV b, którzy wcielili się w role ekspertów z różnych dziedzin i wypowiedzieli się na temat szkodliwości palenia i wdychania dymu z papierosów. Następnie uczniowie wykonywali znaczki antynikotynowe, które zanieśli do domu, by podarować je swoim bliskim.
Wszystkim dziękujemy za aktywne włączenie się w działania promujące zdrowy styl życia!
Joanna Zawiślak
PSI KIERMASZ - 14-16.11.2022
Konkursy międzypokoleniowe
Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza szkoły, organizacje seniorskie, dzieci, młodzież z dziadkami, osoby indywidualne do udziału w naszych najnowszych konkursach:
Jak spędzamy czas wspólnie z dziadkami.
Jak dużo wiemy o naszej lokalnej historii.
Proseniorski Junior Roku.
Chcesz wiedzieć więcej KLIKNIJ TUTAJ
Spotkanie klasy 8a ze strażakami - 16.11.2022
W środę 16 listopada 2022 r. klasa 8a w ramach doradztwa zawodowego i współpracy z lokalnymi pracodawcami gościła strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie.
Uczniowie zapoznali się z etapami rekrutacji do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz drogą jaką musi przejść kandydat chętny do pracy w straży.
Największym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie strażaka. Chętni chłopcy na czas mogli założyć strój, aby sprawdzić czy zdążyliby w przepisowym czasie wyjechać na wezwanie.
Później strażacy powiedzieli o zadaniach z jakimi się zmagają w czasie swojej pracy, następnie przeszli do nauki pierwszej pomocy przy wykorzystaniu medycznego fantoma szkoleniowego.
To była pouczająca wizyta. Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie za współpracę.
II edycja kampanii „Wybieraj Bezpieczną Żywność”
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie
przekazuje informacje dotyczące zbezpieczeństwa żywności.
Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat KLIKNIJ TUTAJ
# SZKOŁA PAMIĘTA ...
Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. placówek działających w kraju i za granicą (11 274). To prawie 500 szkół więcej niż w ubiegłym roku. W inicjatywę zaangażowało się ponad 1 mln 702 tys. uczniów oraz ponad 156 tys. nauczycieli.
Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w działania upamiętniające, wyrażając swój szacunek do historii i przodków.
Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”
realizowanej okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem udziału w przedsięwzięciu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią Międzychodu i jego społeczności.
W ramach akcji uczniowie wraz z wychowawcami realizują różnorodne działania upamiętniające.
Jedną z nich jest odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci, zapalanie zniczy i poznanie związanej z nimi historii oraz sprzątanie cmentarzy i porządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów.
Klasa 4a wraz z wychowawcą Maciejem Dudarskim odwiedziła miejsca pamięci o zmarłych za ojczyznę.
Międzychodzkie miejsca pamięci odwiedziły również dzieci z oddziału przygotowawczego.
Uczniowie klasy 1b także włączyli się w akcję i 2 listopada zapalili znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, by oddać cześć bohaterom.
Klasa 5a właczyła się do wielkiej akcji sprzątania Cmentarza Parafialnego przy ulicy Bolesława Chrobrego, nazywanego przez mieszkańców "międzychodzkimi powązkami". To przykład na to, że wspólnymi siłami można zrobić naprawdę rzeczy niezwykłe.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie