• Pracownia robótek ręcznych

• W ramach rządowego projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki

„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

w naszej szkole powstała pracownia robótek ręcznych.

Celem pracowni jest wzbogacenie oferty zajęć rozwijających i doskonalących umiejętności i zainteresowania uczniów oraz odkrywanie talentów .

Robótki ręczne wcale nie należą do prostych czynności, których można się szybko nauczyć. Wymagają cierpliwości, wytrwałości, sprawności umysłowej oraz zdolności manualnych. Mają też funkcję terapeutyczną, wpływając korzystnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Koncentrując się na wykonaniu wzoru, mózg się odpręża  a emocje się wyciszają.

Po osiągnięciu zamierzonego efektu wydzielają się endorfiny. Dzieci widząc efekt własnoręcznie wykonanej pracy odczuwają satysfakcję. Radość niesie im również moment, kiedy będą mogły obdarować kogoś bliskiego tym, co stworzyły.

Dodatkowo, w trakcie szycia i dziergania dzieci trenują zdolności matematyczne i logicznego myślenia, kiedy liczą oczka, mierzą i łączą elementy w całość..

W pracowni już niedługo odbywać się będą zajęcia nauki  szydełkowania, szycia, wyszywania czy też robienia na drutach

• miedzychod.sp2@wp.pl; Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Szkoły /SP2_Miedzychod/SkrytkaESP