W dniu 4 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzychodzie odbył się 24 Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego i Matematyki, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 4-7. Naszą szkołę reprezentowało 16 zdolnych uczniów, którzy wzięli udział w zmaganiach z rówieśnikami z całego powiatu.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych zadaniach, które wymagały nie tylko znajomości materiału, ale także logicznego myślenia i kreatywności. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją, co ogromnie nas cieszy.
Wyniki
język polski
II m. Zuzanna Gałganek klasa 4c
III m. Leon Świerszczyński 4c
III m. Julia Węgrzyn klasa 5c
I m. Julia Gogolewska klasa 6c
matematyka
I m. Kamil Kokoszanek klasa 4c
I m. Adam Małłek klasa 7a
Dziękujemy uczniom za ich wysiłek. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia będą inspiracją do dalszego rozwijania umiejętności w kolejnych latach.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłych konkursach!
Aktualności
24 Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego i Matematyki
DZIEŃ ŚPIOCHA
RÓŻANIEC DLA AFRYKI
W środę 02.04.2025r. wraz z klasą 6d podsumowaliśmy szkolną akcję RÓŻANIEC DLA AFRYKI. Zbieraliśmy wspólnie z parafią pw. św. Michała Archanioła w Kwilczu oraz Szkołą Podstawową im. Konstytucji 3 Maja w Luboszu. Zebraliśmy 3,42 kg RÓŻAŃCY, tj. 246 szt.
Wiosenne porządki.
Z okazji Dnia Ziemi klasa 6d postanowiła zadbać o czystość wokół szkoły. Uczniowie zebrali śmieci, posegregowali je i wrzucili do odpowiednich pojemników. Dzięki tej pracy teren wokół szkoły stał się czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska. Do akcji sprzątania włączyła się również klasa 6a.
Warto troszczyć się o naszą planetę.
NA OLIMPIE
W piątek 4 marca uczniowie klasy 5 b wraz z nauczycielką języka polskiego, przygotowali ucztę bogów olimpijskich.
Piątoklasiści wcielili się w wylosowanych mitologicznych bogów, boginie, a także starożytnych herosów, przygotowując prezentację postaci, stroje i atrybuty.
Uczniowie zasiedli do uczty i biesiadując opowiadali o postaci, za którą się przebrali. Prezentowali przyniesione rekwizyty, charakterystyczne dla danego boga, następnie wykonali przygotowane dla nich zadania. Na koniec, aby podsumować zajęcia, zagrali w „Ja mam..., kto ma...”.
Stoły przykryto białym obrusem, udekorowano zielonymi gałązkami i zastawiono owocami oraz słodkimi przekąskami, za co bardzo dziękujemy naszym klasowym Rodzicom. Pyszności, niczym ambrozja, wywołały uśmiech na twarzach naszych olimpijczyków.
Ten dzień z pewnością był wyjątkowy. Oby wiedza, którą uczniowie zdobyli o starożytnych Grekach, pozostała na długo w ich pamięci.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - dzień, który ma na celu zwiększenie zrozumienia i akceptacji dla osób w spektrum. Autyzm, to zaburzenie rozwojowe, które wpływa na sposób postrzegania świata i komunikowania się. Ważne jest, by każdy z nas wspierał osoby w spektrum poprzez akceptację i zrozumienie. Dziś przypominamy jak ważne jest budowanie bardziej włączającego społeczeństwa, w którym każda osoba czuje się szanowana. Bardzo dziękujemy Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Międzychodzie za zaproszenie i możliwość udziału w tak pięknej inicjatywie.
Warsztaty kulinarne klasy 1c
W dniu 2 kwietnia 2025 roku w Zespole Szkół nr 2 odbyły się warsztaty pieczenia ciastek, które miały na celu nie tylko naukę kulinarnych umiejętności, ale również integrację uczniów z klasy 1 C .
Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia, podczas którego prowadzący, pan Darek omówił podstawy pieczenia ciastek. Uczniowie z zapałem pod opieką starszych kolegów wałkowali wcześniej przygotowane ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty ciastek, a po ich upieczeniu dekorowali je mając do dyspozycji różne posypki
i kolorowy lukier.Podczas wspólnej pracy, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności kulinarne, ale także integrowali się ze sobą, dzieląc się pomysłami i pomagając sobie nawzajem. Atmosfera była pełna radości, śmiechu i współpracy, co przyczyniło się do zacieśnienia więzi w klasie.
Na zakończenie warsztatów wszyscy mieli okazję spróbować własnoręcznie upieczonych ciastek, a także zabrać część wypieków do domu, aby podzielić się nimi z rodziną.
Wspólne pieczenie ciastek okazało się wspaniałą okazją do nauki, zabawy i integracji, a uczestnicy wrócili do domów z uśmiechami na twarzach i pysznymi wypiekami.
Makiety planet
2 kwietnia 2025 r. uczniowie klas 7b i 7c w ramach utrwalania wiadomości z lektury, czyli „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, tworzyli male makiety planet, które odwiedził bohater. Powstały ciekawe wizje asteroid Króla, Próżniaka, Pijaka, Bankiera, Latarnika i Geografa. Wystawę prac można obejrzeć na parterze w korytarzu budynku A.
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych
2 kwietnia w Kamionnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizowaliśmy ze szkołami z Kamionny, Łowynia, Lubosza, Lutomia, Kwilcza, Sierakowa i oczywiście z Jedynką z Międzychodu. Wyszło dobrze - oto wyniki:
Dziewczyny 2011 - 2010 - III miejsce drużynowo
Figlarz Natasza - 18
Gąsiorowska Oliwia - 12
Goman Wiktoria - 29
Heinke Kinga - 32
Skiba Lena - 16
Wolf Adrianna - 5
Dziewczyny 2012 - 2013 - II miejsce drużynowo
Dudarska Kaja - 5
Jandy Joanna - 6
Januszewicz Olga - 24
Mamet Jagoda - 14
Mazana Anna - 9
Michałek Gabriela - 10
Dziewczyny 2014 i młodsze
Rębacz Zuzanna - 2
Chłopcy 2012 - 2013 - II miejsce drużynowo
Bąbala Emil - 31
Kolanowski Damian - 6
Kropp Oliwier - 11
Kuska Leon - 9
Wiesławski Bartosz - 33
Wolf Szymon - 13
Chlopcy 2014 i młodsi
Gąsiorowski Igor - 22
Kokoszanek Kamil - 10
Chłopcy 2011 - 2010 - II miejsce drużynowo
Cejba Szymon - 4
Dobkowicz Marcin - 45
Januszewicz Filip - 13
Kwieciński Kacper - 16
Rębacz Wiktor - 5
Semkło Kacper - 29
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za postawę i zaangażowanie
Opiekunowie:
Dudarski Maciej
Maciaszczyk Krzysztof
Gofry w Ogrodzie Jordanowskim
W czwartek 27.03 w Ogródku Jordanowskim od rana rozchodził się cudowny zapach... Z okazji Dnia Gofra klasa 1b wraz z rodzicami zamienili się w małych cukierników. Ubijali białka, odmierzali litry mleka, szklankami przerzucali kilogramy mąki,a wszystko po to by upiec smaczne,chrupiące gofry. Dzięki współpracy wszystkich cukierników wypieki się udały, a wszyscy zajadali się pysznymi goframi z wieloma dodatkami.
Memoriał Urszuli Marciniak
Memoriał Urszuli Marciniak
10 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbył się IX Memoriał Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. W wydarzeniu wzięło udział 13, którzy mieli 45 minut na zmierzenie się z różnorodnymi zadaniami, takimi jak: chmury, piramidy, wielokropka, sudoku oraz od (0) do (9).
Atmosfera była pełna skupienia i determinacji, a uczestnicy musieli wykazać się nie tylko logicznym myśleniem, ale także umiejętnością szybkiego rozwiązywania problemów. Każda łamigłówka wymagała innego podejścia i strategii, co sprawiło, że zawody były niezwykle emocjonujące.
22 marca dwie uczennice klasy 8a brały udział w rozgrywkach finałowych tego konkursu odbywających się w Poznaniu na UAM - wydział matematyki i informatyki. Dziewczęta zmagały się z zadaniami podczas trzech rund finałowych, które miały wyłonić najlepszą dziesiątkę. Rozgrywki były zacięte a łamigłówki przygotowane przez organizatorów bardzo różnorodne.
Każdy z uczestników zasługuje na ogromne brawa za odwagę i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności.
Sensoaktywni
W piątek wszyscy uczniowie klas I-III stawili się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach pod hasłem SENSOAKTYWNI. Do ustawienia stanowisk wykorzystano wyposażenie sali do zajęć SI w naszej szkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w różnych aktywnościach stymulujących określone zmysły – przedsionkowy, proprioceptywny, wzrokowy, słuchowy i dotykowy. Na miarę swoich możliwości podejmowały i wykonywały zaproponowane ćwiczenia. Dziękujemy za tak ciekawe i rozwijające zajęcia!
Dostępność Orlika
Serce dla serca
Zapytacie jak to jest, kiedy ogrom ludzkiej życzliwości i dobrych serc połączy siły?
Koncert charytatywny „Serce dla serca” dla Kacpra w minioną środę był tego najlepszym dowodem.
W trakcie wydarzenia wystąpili uczniowie naszej szkoły, a uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji. Na miejscu dostępne były słodkie wypieki, kawa, wata cukrowa, popcorn oraz gorąca czekolada z piankami. Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy, spotkanie z Minionkami oraz dmuchaniec.
Zobaczcie sami!
Rekrutacja dzieci do klas pierwszych SP 2 w Międzychodzie
Rodzice dzieci urodzonych w 2018r. zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie są zobowiązani wypełnić zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej.
Rodzice dzieci spoza obwodu, którzy noszą się z zamiarem posłania dziecka do SP 2, wypełniają wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły. Zgłoszenia i wnioski są dostępne w sekretariacie szkoły
i do pobrania poniżej:zgloszenie_dziecka_do_kl(6).doc
wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I_z_poza_obwodu_2019-2020(6).doc
Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka(4).rtf
Rodzice dzieci urodzonych w 2019r., którzy noszą się z zamiarem posłania dziecka do szkoły, wypełniają takie same dokumenty.
Wypełnione zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu szkoły
od 03.03 do 20.03.2025 r., a wnioski od 03.03 do 14.03.2025 r.
TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU
W czwartek 27 marca 2025 roku w Międzychodzie odbył się turniej gminny i powiatowy o Puchar Tymbarku. Szkołę Podstawową nr 2 w Międzychodzie reprezentowały trzy drużyny chłopców w trzech przedziałach wiekowych. W kategorii U10 oraz U12 nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Drużyny te będą reprezentowały powiat międzychodzki w finale wojewódzkim.
Zajęcia zawodoznawcze klas 7a, 8b
20 marca klasa 7a, a 27 marca klasa 8b, wzięły udział w kolejnych już warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zajęcia poprowadziły panie Iwona Jenek oraz Patrycja Łagódka, które opowiedziały naszym uczniom o specyfice pracy w pomocy społecznej, wymaganych kompetencjach oraz wyzwaniach, jakie wiążą się z tym zawodem.
Dzięki warsztatom młodzież dowiedziała się m.in.:
- na czym polega praca pracownika socjalnego i asystenta rodziny,
- jakie inne zawody mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach pomocy społecznej,
- z jakimi problemami warto zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie! Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w trakcie tych spotkań pomoże naszym uczniom lepiej zrozumieć, na czym polega praca na rzecz drugiego człowieka i zainspiruje do dalszego rozwoju.
VIII Wiosenny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego
VIII Wiosenny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego
W sobotę, 22 marca 2025 r. odbył się VIII Wiosenny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, na który, wraz z opiekunami, wyruszyło 34 członków naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego.
Wspólną 8-kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy spod zabytkowego kościoła pw. Świętego Mikołaja w Lewicach. To właśnie tutaj bierze swój początek rzeka Kamionka - bohaterka Parku Krajobrazowego „Dolina Kamionki”. Podążając czerwonym szlakiem przez budzący się do życia las, wypatrywaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny, a śpiewające ptaki umilały nam drogę. Nasza trasa prowadziła przez niewielką wieś Krzyżkówko, gdzie mogliśmy zobaczyć dobrze zachowane zabudowania dawnego młyna. Po przekroczeniu Kamionki dalej wędrowaliśmy wzdłuż jej biegu, mijając uroczyska „Pusty Młyn”, „Pary”, „Smolonki” oraz „Papiernię”.
Po trzech godzinach wędrówki dotarliśmy do punktu końcowego naszej trasy, gdzie czekał na nas zasłużony poczęstunek – pyszne kruche ciasteczka oraz smaczna kiełbasa z rożna. Po posiłku przyszedł czas na podróż w czasie do świata dawnych rzemiosł. Zwiedzaliśmy stanowiska kowalskie, bednarskie, szewskie, garncarskie, wikliniarskie oraz pszczelarskie. Odwiedziliśmy także wiernie zrekonstruowany skład kolonialny oraz dawną klasę szkolną, gdzie zasiedliśmy w zabytkowych ławkach i, jak nasi pradziadkowie, pisaliśmy piórem maczanym w kałamarzu.
Wielu z nas brało udział w różnych konkursach i konkurencjach sprawnościowych, zdobywając nagrody. Lena Kołupajło, Zofia Pisarzewska, Szymon Patela, Mikołaj Rzeźnicki i Natalia Hała wyśpiewali II miejsce w konkursie piosenki turystycznej, natomiast Amelia Gawrych, Anastazja Kubisiak, Kamil Kokoszanek, Bartosz Ceglarski, Zuzanna Gałganek, Lena Kołupajło i Mikołaj Rzeźnicki wywalczyli 9 nagród indywidualnych w konkurencjach sprawnościowych.
Miłym akcentem na zakończenie rajdu było otrzymanie podziękowania dla naszego SKKT za zaangażowanie w realizację programu „Podejmij wyzwanie”, mającego na celu upamiętnienie 106. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.
Rajd dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił jeszcze mocniej poczuć wiosenny klimat. Już nie możemy doczekać się kolejnej wędrówki!
Anna Kaczmarek-Prętka
Opiekun SKKT-PTTK
Przyszła WIOSNA
21 marca tradycyjnie witamy wiosnę i obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Uczniowie klas I-III naszej szkoły, w dwóch różnych skarpetkach, spędzili ten dzień inaczej niż zwykle. Otóż wędrowali po klasach i wykonywali przygotowane zadania – wykonały wiosenną opaskę, grały w grę planszową utrwalającą poznane zasady udzielania pierwszej pomocy, kolorowały, wycinały i łączyły papierowe skarpetki nie do pary, a dzięki obejrzeniu filmików edukacyjnych, lepiej będą rozumieć osoby z trisomią 21. Nie obyło się bez wyjścia na świeże powietrze i zabaw ruchowych. Życzymy wszystkim pięknej wiosny i zapraszamy do galerii!
Sadzimy bratki
Przyszła do nas Wiosna. Najpiękniejsza z pór roku. Dlatego też klasy w Ogródku Jordanowskim postanowiły przywitać tą piękną porę roku kolorowo, kwiatowo i zapachowo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów klas 1b,1c,2c oraz 3d przed budynkiem pojawił się piękny, wiosenny dywan kolorowych bratków. Ach jak tu jest pięknie. 🌹🌹🌞🌞
Archiwum Aktualności