20.11.2024 r. w ramach akcji #szkołapamięta uczniowie klasy 5b i 6b wraz z opiekunami odwiedzili Radusz, gdzie z nagrobków mieszkańców wyburzonej wsi uprzątnęli stare znicze, a na ich miejsce zapali nowe. Po powrocie uczniowie w szkolnej czytelni wpólnie wypili czekającą na nich ciepłą, rozgrzewającą herbatę. Pani Marioli serdecznie dziękujemy za przygotowanie napoju.
Wyjazd do Radusza
Wycieczka mikołajkowa klasy 2c
Świętowanie mikołajek kl. 2c rozpoczęła 20 listopada wizytą w Fabryce Elfów w Poznaniu. Elfy przygotowały wiele zadań logicznych i sprawnościowych. Po emocjonujących zadaniach nastąpiło spotkanie z Mikołajem. Wycieczka była wspaniała.
Dzieciństwo bez przemocy
19.11.2024r. o godzinie 17.00 odbył się finał ogólnopolskiej kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, której głównym założeniem jest sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci w Polsce. Przez ostatni miesiąc zostały podejmowane różne inicjatywy edukacyjne uświadamiające jak duży jest to problem. Do współpracy zaangażowano przedstawicieli różnych instytucji, w tym Policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Panią Kurator za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Celem spotkań z uczniami było zwiększenie wiedzy i umiejętności mających chronić dzieci przed przemocą. Tego dnia fasady budynków instytucji biorących udział w akcji, w tym NASZEJ SZKOŁY, rozświetliły się na czerwono. Pamiętajmy razem możemy więcej!
Spotkanie z pszczelarzem
19 listopada 2024 roku naszą szkołę odwiedzili pracownicy pasieki- pan Paweł Bartkowiak, który z zamiłowania jest pszczelarzem oraz pani Małgorzata Dąbrowska, która jest również ratownikiem medycznym. Na początku zajęć pan pszczelarz wyjaśnił dzieciom jaką rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie i jakie zadania wykonują w ulu. Opowiadał uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał i pokazał różne rodzaje narzędzi, które używa w swojej pracy. Opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Pani ratownik powiedziała jak zadbać o bezpieczeństwo podczas kontaktów z różnymi owadami. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza, tj.: podkurzacz, strój, dymkę, dłuto. Dzieci wykonały świece z plastra wosku, a na koniec spotkania wszyscy spróbowali miodów o różnych smakach.
Konkurs NA LAMPION ADWENTOWY
Światowy Dzień Myszki Miki 18.11.2024 r.
18 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Myszki Miki, której przygody bawią i inspirują kolejne pokolenia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane „myszkowe gry planszowe”. Czytelnia podczas wszystkich przerw była wypełniona po brzegi dziećmi, które założyły tego dnia ubrania z Myszką Miki.
Największym zainteresowaniem i entuzjazmem uczniów cieszyła się myszkowa fotoramka okolicznościowa wraz z rekwizytami. Tego dnia w bibliotece było głośno, bardzo wesoło i kolorowo.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w inicjatywach biblioteki szkolnej i chętnie grają w gry planszowe, które rozwijają logiczne myślenie oraz umiejętności społeczne, ćwiczą refleks , poprawiają koncentrację i zdolność zapamiętywania. Jednym słowem są doskonałą „siłownią dla mózgu” młodego człowieka.
Meta XXVIII RAJDU NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole
W sobotę 16 listopada 2024 r. odbył się XXVIII RAJD NIEPODLEGŁOŚCI z metą w naszej szkole.
Myszkowa Noc w szkole klasy 4a
W piątek 15.11. klasa 4a przybyła do szkoły z materacami i śpiworami, uczniowie spędzili noc w szkole.Zabawom nie było końca, a tematem przewodnim była MYSZKA MIKI.
Była pizza. Uczniowie grali w gry planszowe z Myszka Miki, piekli ciasteczka w kształcie Miki, szukali skarbu Myszki Miki rozwiązując zadania w escape roomie.
Na koniec obejrzeli film.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Z radością informujemy, że w naszej szkole odbyła się akcja z okazji XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania, pod hasłem Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Celem tego wydarzenia było zachęcenie wszystkich uczniów, a także nauczycieli oraz rodziców, do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i jej praktycznego zastosowania w codziennym życiu.
W trakcie akcji uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami matematycznymi, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach z tabliczką mnożenia. Dzieci mogły także wystąpić w roli nauczycieli, zadając pytania dorosłym, co dostarczyło wiele radości i śmiechu. Wspólne ćwiczenia w miłej atmosferze sprzyjały integracji między pokoleniami, a dorośli mieli szansę pokazać, że doskonała znajomość mnożenia i dzielenia nie jest im obca!
Dziękujemy pani Ania Parzyszek Królowa Matma za udostępnienie materiałów m.in. Gra wykreślankowa - tabliczka mnożenia.
Mamy nadzieję, że akcja przyczyniła się do umocnienia podstawowych umiejętności matematycznych oraz wzmocniła pozytywny stosunek do nauki matematyki wśród wszystkich uczestników.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w naszej akcji. Mamy nadzieję, że taka forma nauki na pewno przyczyni się do lepszego przyswajania tabliczki mnożenia w przyszłości.
Koncert pieśni i piosenek patriotycznych "Śpiewamy dla Nepodległej"
14 listopada w naszej szkole odbył się Koncert pieśni i piosenek patriotycznych „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowany już po raz drugi w ramach obchodów Święta Niepodległości przez uczniów klas I-III. Miał on formę spotkania przy ognisku, co nadało wydarzeniu szczególnego charakteru. Sala została udekorowana centralnie umieszczonym ogniskiem oraz brzózkami, z których zwisały biało-czerwone listki wykonane przez dzieci. Wokół ogniska zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ubrani w harcerskie i żołnierskie stroje.
Najpierw Jagoda, Filip i Antek odczytali kilka słów na temat trudnych losów Polski podczas zaborów. Następnie przyszedł czas na wspólne śpiewanie!
Wśród utworów, które rozbrzmiały w sali, nie zabrakło jednej z najbardziej wzruszających pieśni o naszej Ojczyźnie – „Taki kraj”. Wykonanie tego utworu przez wszystkich uczniów wprowadziło niezwykle podniosły nastrój. Kolejnym utworem, który wykonali uczniowie klas 1a i 2b, było „Święto Niepodległości”. W wykonaniu uczniów klas 2a i 3a wysłuchano piosenki „Warszawskie dzieci”, a 3b i 3c wyśpiewali „Pałacyk Michla”. Piosenkę „Płynie Wisła, płynie” zaprezentowali uczniowie 1b i 1c, a utwór „Szara piechota” klasy 2c i 3d. Zwieńczeniem części muzycznej było wspólne zaśpiewanie hymnu Polski!
Podczas spotkania uczniowie obejrzeli także prezentację o historii naszej szkoły, która obchodzi swoje 70-lecie! Odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Szkoła moich marzeń” oraz eliminacje do konkursu recytatorskiego w Sierakowie.
Wszyscy opuszczali salę pełni emocji i poczucia dumy z naszej Ojczyzny i Szkoły.
Wydarzenie „Śpiewamy dla Niepodległej” było nie tylko piękną lekcją historii, ale również wyjątkową okazją do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości i pogłębiania więzi z naszą narodową i szkolną tradycją! Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!
70 lat szkoły, Dzień Patrona Szkoły i 11 listopada w szkole
Cały dzień 12 listopada upłynął uczniom w radosnej atmosferze. Każda klasa po powrocie z CAK świętowała po swojemu. Uczniowie klas młodszych rozmawiali na temat wartości patriotycznych i znaczenia niepodległości dla Polski, rozwiązywali zadania i łamigłówki, oglądali filmiki i śpiewali pieśni patriotyczne.
Robili też sobie wspólne zdjęcia na ściance tematycznej w bibliotece szkolnej. Obchody 70 – lecia Szkoły, Dnia Patrona oraz Narodowego Święta Niepodległości były doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej.
Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy kamyczek i smycz z logo 70-lecia NASZEJ SZKOŁY. To był bardzo wesoły i wyjątkowy dzień.
Udział klas w progranie atystycznym z okazji 70 - lecia szkoły
We wtorek 12 listopada 2024 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do CAK, by obejrzeć program artystyczny przygotowany z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dnia Patrona Szkoły i 70 – lecia jej istnienia. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, wzruszeń i patriotycznej dumy, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2024 r.
11 listopada 2024 r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości .
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie, której zwieńczeniem był program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów, ich rodziców, absolwentów i nauczycieli.
Piękna, nastrojowa, patriotyczna muzyka i recytowane wiersze wywarły na zebranych ogromne wrażenie.
Następnie wszyscy zgromadzeni, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i poczty sztandarowe, udali się pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1956 na Lipowcu.
Tam zostało wygłoszone oficjalne przemówienie Starosty Międzychodzkiego, odśpiewano „Rotę” a delegacje złożyły wiązanki - wyraz pamięci i szacunku dla Ojczyzny i wszystkich tych, którzy dla niej poświęcili życie.
Uroczystości z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry i zjedzeniem pysznych rogali.
Dziękujemy...
70 - lecie SZKOŁY
Jednak to jeszcze nie koniec…
Po przybyciu z oficjalnych uroczystości w budynku szkoły na wszystkich czekał tort.
Były życzenia i piękne kwiaty od Rady Rodziców. Odśpiewano „Sto lat!” .
A potem… emocji i wspomnień ciąg dalszy…
Bo jakże nie pochylić się nad kronikami i nie przewrócić kilku kart, na których uwieczniono przeszłość, która dla każdego gościa nabierała innego wymiaru.
Nie zabrakło wspólnych zdjęć i pogawędek przy kawie w zorganizowanych na tę okoliczność kawiarenkach.
Każdy, kto zechciał przybyć do naszej „Dwójki”, mógł zachować pamiątkowy kamień, by, być może, kiedyś, za jego pośrednictwem, przypomnieć innemu zakątkowi, że 8 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie obchodziła Jubileusz 70-lecia swego istnienia.
70 - lecie SZKOŁY - Akademia w CAK
Są uroczystości, na które czeka się latami i które obejmuję lata. Jedną z nich stał się Jubileusz 70-lecia naszej szkoły połączony z obchodami Dnia Patrona.
8 listopada mszą świętą rozpoczęliśmy nasze świętowanie.
Po niej, promenadą nadjeziorną spowitą jeszcze w porannej, listopadowej mgle udaliśmy się do Centrum Animacji Kultury, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.
Nie zabrakło dostojnych gości i chwil pełnych emocji i wzruszeń. Każdy jubileusz skłania do refleksji i wywołuje wspomnienia. My jednak chcieliśmy wykorzystać ten dzień, aby podziękować wszystkim, którzy przez szereg lat kształtowali historię tej szkoły, nadawali rytm codzienności.
Słowa uznania płynęły w kierunku wszystkich członków społeczności „Dwójki”.
Szczególnym wyrazem podziękowania stały się okolicznościowe ryngrafy ofiarowane wszystkim dyrektorom i wicedyrektorom naszej szkoły, na których zamieszczono odzwierciedlające ich osobowości TYTUŁY MAESTRO.
Pan Ryszard Sulej został uhonorowany Tytułem Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie.
Emocje i łzy wzruszenia towarzyszyły uczestnikom uroczystości, zwłaszcza podczas akademii, w której wzięli udział nie tyko uczniowie, ale i rodzice, absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły.
Dla nas wszystkich był to dzień pełen niespodzianek.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przeżyć go z nami.
Niech żyją pomidory i papryka!!!!!
W „Dwójce” uczniowie klas I-III systematycznie uczą się, jak dbać o swoje zdrowie. Tym razem pod lupę wzięliśmy pomidora i paprykę, bo to superbohaterowie zdrowia!
29 X dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorowe bluzy i bluzki, by tak wystrojone zgłębiać ogólne zasady zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania. Celem zajęć było poznanie walorów odżywczych pomidorów i papryki. Na podstawie zdobytych informacji i ciekawostek dzieci wykonały plakaty wychwalające dobroczynny wpływ tych warzyw na zdrowie. Odbyła się degustacja mini kanapek z żytniego chleba z papryką i pomidorami. Do próbowania nie zabrakło też pokrojonych cząstek omawianych warzyw. Wszystkie przekąski bardzo smakowały dzieciom, co bardzo nas cieszy, przecież warzywa stanowią podstawę zdrowego odżywiania!
Niech żyją pomidory i papryka!!!!!
Z higieną nam po drodze
W październiku uczniowie klas I-III zgłębiali tajniki zasad higieny. W tym celu dzieci obejrzały filmy edukacyjne, dyskutowały o regułach mycia rąk, dbania o jamę ustną, prawidłowego korzystania z toalety i używania chusteczek higienicznych. Powstały klasowe plakaty pod hasłem „Z higieną nam po drodze”. Jako podsumowanie wiedzy klasy wykonały interaktywny test sprawdzający. Wszystkim poszło znakomicie, stąd każdy uczeń otrzymał upominek w postaci paczki chusteczek higienicznych. Chcielibyśmy, aby znajomość i przestrzeganie zasad higieny stały się codziennym obowiązkiem i rutyną każdego człowieka małego i dużego!
Porządkujemy groby na cmentarzu
Pamiętamy...
Uczniowie klas 3b i 2c zapalili znicze pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie